30 wrz 2019

„Samotność solisty. Wspinaczka w stylu free solo” – niezwykła opowieść o karierze Alexa Honnolda

„Samotność solisty. Wspinaczka w stylu free solo” – niezwykła opowieść o karierze Alexa Honnolda

Przedstawiamy zapowiedź wyjątkowej książki o wybitnych osiągnięciach wspinaczkowych Alexa Honnolda.

 

3 czerwca 2017 roku Alex Honnold jako pierwszy człowiek na świecie wspiął się po ścianie El Capitan w Yosemite bez liny, partnera ani jakiejkolwiek asekuracji. To przejście zostało określone mianem „najwybitniejszego wyczynu w historii wspinaczki skalnej” (National Geographic) oraz „jednym z najwspanialszych d okonań sportowych wszech czasów” (New York Times). Honnold już wcześniej zaliczał się do grona najsłynniejszych poszukujących przygód sportowców – po tym wyczynie okrzyknięto go „najwybitniejszym wspinaczem wszech czasów” (Vertical Magazine).

Samotność solisty przedstawia najbardziej niesamowite dokonania składające się na niezwykłą karierę Honnolda. To szereg lekcji na temat życia bez strachu, podejmowania ryzyka i zachowywania koncentracji – nawet w obliczu ogromnego niebezpieczeństwa. Honnold po raz pierwszy opisuje tu historię trwającego 3 godziny i 56 minut przejścia El Capitan, które na łamach czasopisma „Outside” zostało nazwane „wspinaczkowym odpowiednikiem lotu na Księżyc […] i epokowym dokonaniem”.

Nowe wydanie książki zawiera dwa rozdziały opisujące przejście słynnej 900-metrowej formacji skalnej El Capitan w Parku Narodowym Yosemite. Zamówić je można TUTAJ.

 

Tagi: Alex Honnold książka wspinaczka


Powiązane artykuły