15 sie 2020

Roman Ficek wygrywa Tatra Fest Bieg!

Roman Ficek został zwycięzcą dzisiejszych zawodów biegowych w Tatrach.

Trasa Tatra Fest Biegu prowadziła z Kuźnic przez Dolinę Jaworzynki na Halę Gąsienicową, dalej na Kasprowy Wierch, Czerwone Wierchy, do schroniska na Hali Ornak, następnie przez grzbiet Ornaku na Siwą Przełęcz, przez Dolinę Starorobociańską do Doliny Chochołowskiej, wreszcie całą Ścieżką nad Reglami z powrotem do Kuźnic. Początkowo zawodnicy mieli pokonywać również odcinek graniowy pomiędzy Starorobociańskim Wierchem a Wołowcem, jednak ze względu na niekorzystne prognozy i zagrożenie burzami trasa biegu została skrócona. Łączna jej długość wyniosła finalnie 48,7 km przy 3913 m deniwelacji.

Najszybciej cały dystans pokonał Roman Ficek, osiągając czas 5 godzin i 40 minut. Przypomnijmy, Roman to człowiek, który na początku lipca ustanowił rekord Głównego Szlaku Beskidzkiego, przebiegając 500 km w nieco ponad 107 godzin (więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ). Drugie miejsce zajął Przemysław Sobczyk (5:57), trzecie zaś Maciej Dombrowski (6:04). Wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Wilk.