26 lut 2021

Roman Ficek wszedł na Rysy 9 razy w ciągu 24 godzin!

Niesamowitym wynikiem zakończyło się trwające od wczoraj wyzwanie Romana Ficka.

 

Roman Ficek to czołowy polski biegacz górski ultra. Jest rekordzistą w czasie przejścia Głównego Szlaku Beskidzkiego (ok. 517 km), który pokonał kilka miesięcy temu w…107 godzin (CZYTAJ WIĘCEJ), a także zwycięzcą wielu zawodów biegowych, m.in. ubiegłorocznej edycji Tatra Fest Bieg. Najnowszym wyzwaniem, jakie postawił przed sobą Roman było zdobycie Rysów jak największą liczbę razy w ciągu jednej doby.

Mieszkaniec Skawicy rozpoczął swój projekt wczoraj o godzinie 13:00. Trasa na Rysy ze schroniska nad Morskim Okiem liczy ponad 1100 metrów przewyższenia, według czasu na tabliczce TPN samo wejście na szczyt zajmuje ok. 4 godzin. W ciągu jednej doby Roman Ficek wszedł (a raczej wbiegł?) na Rysy aż 9 razy! Dało to łącznie ok. 63 km dystansu i ponad 10000 metrów przewyższenia! Roman działał praktycznie non stop w dzień i w nocy, z jedynie krótkimi przerwami w schronisku.

Jak sam przyznaje, dobrze wstrzelił się zarówno w warunki pogodowe, jak i te śniegowe. Wszystko udało się zrealizować sprawnie i – co najważniejsze – bezpiecznie. Roman, wielkie gratulacje!

Tagi: bieganie Roman Ficek Rysy sport


Powiązane artykuły