10 Sty 2015
0

Rodziny wielodzietne wejdą do TPN za darmo!

Tatrzański Park Narodowy dołączył do akcji „Karta Dużej Rodziny”, która zapewnia szereg korzyści dla rodzin z przynajmniej trójką dzieci. Jedną z nich będzie bezpłatny wstęp na teren Parku.

 

Ustawa o „Karcie Dużej Rodziny” weszła w życie z początkiem 2015 roku. Przysługuje ona rodzinom, w skład których wchodzi co najmniej trójka dzieci, niezależnie od sytuacji materialnej. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny.
 
Dokument oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień na terenie całej Polski. Jedną z korzyści jest bezpłatny wstęp do parków narodowych, w tym oczywiście Tatrzańskiego Parku Narodowego. Co więcej, posiadacze karty otrzymują 20-procentową zniżkę na wydawnictwa TPN, sprzedawane w Centrum Edukacji Przyrodniczej, Punkcie Informacji Turystycznej i Wozowni.
 
Kartę przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta na wniosek członka rodziny wielodzietnej. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, natomiast dzieci do 18. roku życia lub do ukończenia nauki, jednak maksymalnie do osiągnięcia wieku 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. 
 
Więcej o „Karcie Dużej Rodziny” czytaj TUTAJ
 
 
Wzór karty, źródło: www.rodzina.gov.pl

Tagi: bilety Karta Dużej Rodziny Tatrzański Park Narodowy TPN ustawa wstęp


Zalogowany jako :

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Ostatnio Dodane Zdjęcia

Dołącz do społeczności Tatromaniaka

ZAREJESTRUJ SIĘ