10 sty 2015

Rodziny wielodzietne wejdą do TPN za darmo!

Rodziny wielodzietne wejdą do TPN za darmo!

Tatrzański Park Narodowy dołączył do akcji „Karta Dużej Rodziny”, która zapewnia szereg korzyści dla rodzin z przynajmniej trójką dzieci. Jedną z nich będzie bezpłatny wstęp na teren Parku.

 

Ustawa o „Karcie Dużej Rodziny” weszła w życie z początkiem 2015 roku. Przysługuje ona rodzinom, w skład których wchodzi co najmniej trójka dzieci, niezależnie od sytuacji materialnej. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny.
 
Dokument oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień na terenie całej Polski. Jedną z korzyści jest bezpłatny wstęp do parków narodowych, w tym oczywiście Tatrzańskiego Parku Narodowego. Co więcej, posiadacze karty otrzymują 20-procentową zniżkę na wydawnictwa TPN, sprzedawane w Centrum Edukacji Przyrodniczej, Punkcie Informacji Turystycznej i Wozowni.
 
Kartę przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta na wniosek członka rodziny wielodzietnej. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, natomiast dzieci do 18. roku życia lub do ukończenia nauki, jednak maksymalnie do osiągnięcia wieku 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. 
 
Więcej o „Karcie Dużej Rodziny” czytaj TUTAJ
 
 
Wzór karty, źródło: www.rodzina.gov.pl

Tagi: bilety Karta Dużej Rodziny Tatrzański Park Narodowy TPN ustawa wstęp


Powiązane artykuły