10 Wrz 2018
4

Ratownicy pokazali zdjęcia z akcji pod Rysami. Niesamowite kadry!

Zobaczcie kilka zdjęć z wczorajszej akcji ratunkowej TOPR pod Rysami.

 

Pomocy potrzebował turysta, który w wyniku kilkunastometrowego upadku z „Grzędy” doznał urazów wymagających transportu do szpitala.

„Ze względu na niski pułap chmur nie udało się dolecieć na miejsce zdarzenia. Ratownicy zostali desantowani na Buli pod Rysami, skąd pieszo udali się do kontuzjowanego. Po dotarciu na miejsce, turystę zaopatrzono i za pomocą technik alpinistycznych wyciągnięto z powrotem na szlak. W międzyczasie warunki pogodowe poprawiły się pozwalając na dolot śmigłowca na miejsce. Za pomocą windy wciągnięto ratowanego i jego towarzysza na pokład i przetransportowano do Zakopiańskiego szpitala.” – czytamy na oficjalnym profilu Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na Facebooku.

Zamieszczono również serię niesamowitych zdjęć autorstwa Macieja Mikiewicza. Pomijając wartość samej akcji ratunkowej, to kawał świetnej fotograficznej roboty!

 

fot. Maciej Mikiewicz/TOPR

Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR – wesprzyj!

Tagi: akcja ratownictwo Rysy TOPR zdjęcia


Zalogowany jako :

Dodaj komentarz:

Komentarze:
Image of Barbara Jeznach

Barbara Jeznach |10 września 2018

Ujęcia robią wrażenie...Ale jeszcze większe wywołuje praca Ratowników...W tym miejscu składam najszczersze podziękowanie za to co robicie dla nas zafascynowanych GÓRAMI...Pełny SZACUN Panowie, CZAPKI Z GŁÓW.....

Image of Katarzyna Fraś

Katarzyna Fraś |11 września 2018

Wielki szacun dla ratownikow wykonujących niezwykle ważną pracę.

Image of Barbara Szymanska

Barbara Szymanska |12 września 2018

Jesteście wspaniali 🤗😗🙂

Image of małgorzata w-a

małgorzata w-a |12 września 2018

Tak, zgadzam się z Barbarą co do zdjęć, jednakże chciałabym również podziękować WAM za to co dla nas robicie. Dziękuję to zbyt skromne słowa, jednak płyną one z mojego serca i są szczere. DZIĘKUJĘ <3 <3 <3

Powiązane artykuły

Ostatnio Dodane Zdjęcia

Dołącz do społeczności Tatromaniaka

ZAREJESTRUJ SIĘ