04 wrz 2019

Poszukiwany turysta Paweł sprzed prawie 20 lat

Poszukiwany turysta Paweł sprzed prawie 20 lat

Na jednym z zagranicznych serwisów pojawiła się prośba o pomoc w odnalezieniu tajemniczego Pawła.

 

Post z prośbą pojawił się w popularnym serwisie Reddit. Jego oryginalną formę możecie zobaczyć TUTAJ.

Poniżej zamieszczamy natomiast tłumaczenie na język polski:

Cześć, szukam pewnej osoby w imieniu mojej przyjaciółki z Polski (która teraz mieszka w UK), to ma być niespodzianka, nie mam za dużo informacji oprócz imienia, miejsca i czasu. Być może ktoś tutaj pokieruje mnie w odpowiednią stronę? Oto co wiem:

Moja przyjaciółka uciekła z domu na krótko przed swoimi 17 urodzinami (luty 2002), więc to wydarzyło się zimą 2001/2002. Dotarła do Zakopanego gdzie znalazła hostel. Niedługo potem pojawił się tam starszy mężczyzna (około 46 lat) o ciemnych włosach i imieniu Paweł. Od razu rozpoznał że uciekła z domu i zaopiekował się nią jak ojciec. Przez około 2 tygodnie mieszkali w schronisku w górach (przyjaciółka nie miała ekwipunku zimowego).

Podczas tego czasu opiekował się nią, ona opowiedziała czemu uciekła z domu, a on jej wysłuchał i pocieszał.

Wiem że lubił Pink Floyd i poezję Walta Whitmana.

Przyjaciółka tak o nim opowiedziała: „Nie zostawił mnie samej, pilnował mnie, moja mama mówi że czasem spotykamy ludzi którzy są naszymi aniołami stróżami. W końcu musieliśmy zejść stamtąd i się rozstać, zostawił mi trochę pieniędzy. Zrobił na mnie duże wrażenie. Chciałabym móc mu podziękować”.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł kim może być ten Paweł, w tej chwili ma pewnie ponad 60 lat, będę bardzo wdzięczny.

Dodamy, że z dyskusji pod postem wynika, że najprawdopodobniej chodzi o schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Podajcie dalej, może wspólnymi siłami odnajdziemy turystę Pawła.

Tagi: apel Dolina Pięciu Stawów Polskich Pięć Stawów pomoc poszukiwania


Powiązane artykuły