17 cze 2019

Polak chce przebiec cały Łuk Karpat. Nie zrobił tego nikt w historii

Polak chce przebiec cały Łuk Karpat. Nie zrobił tego nikt w historii

Niezwykłego, lecz przede wszystkim wyjątkowo wymagającego zadania podejmie się niebawem Roman Ficek.

 

Roman ma 28 lat i mieszka w Beskidzie Żywieckim pod Babią Górą. Każdą wolną chwilę spędza na bieganiu i treningach. Wyjątkowe predyspozycje i niesamowity upór w dążeniu do celu sprawił, że może się poszczycić wybitnymi w skali Polski osiągnięciami. W 2017 roku pobił rekord zimowy w czasie zdobycia Korony Gór Polski, czyli 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich na terenie naszego kraju – dokonał tego w 83 godziny. W zeszłym roku wszedł na wszystkie 55 tatrzańskich dwutysięczników (dostępnych szlakiem) w czasie 127 godzin, pokonując 340 km i 22 tys. metrów przewyższenia.

Teraz Roman stawia przed sobą jeszcze ambitniejszy projekt. Jest nim pierwsze w historii przebiegnięcie bez przerwy całego Łuku Karpat. To długa na ponad 2000 km trasa prowadząca przez 4 kraje: Rumunię, Ukrainę, Polskę i Słowację. Wyprawa rozpocznie się 10 lipca w rumuńskiej miejscowości Orsova, planowane zakończenie nastąpić ma w Bratysławie.

Cały projekt to olbrzymie przedsięwzięcie nie tylko od strony sportowej, ale również finansowej. Na szereg wydatków składają się m.in. ubezpieczenia, niezbędny sprzęt, przelot , koszty związane z ekipą filmową, wyżywienie, noclegi, paliwo itd. Jeśli chcecie wesprzeć Romana w tej wyjątkowej akcji, możecie to zrobić na STRONIE ZRZUTKI. Tam znajdziecie również więcej szczegółów.

Zachęcamy również do podania dalej informacji o projekcie i wspierania Romana na górskich szlakach!

Facebook: Roman Ficek Biegiem przez Łuk Karpat

Tagi: bieganie Łuk Karpat Roman Ficek sport


Powiązane artykuły