26 lut 2015

Pogrzeb tragicznie zmarłych Henryka i Marka

Pogrzeb tragicznie zmarłych Henryka i Marka

28 lutego w Limanowej odbędzie się pożegnanie śp. Henryka Skopowskiego i Marka Kolawy, którzy zginęli w ostatnią sobotę w Tatrach.

 

Wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej zaplanowane jest na godzinę 12:30. Pół godziny później w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej odbędzie się msza święta żałobna w intencji tragicznie zmarłych.

Marek i Henryk (znany również jako Vader Kalvin) zaginęli w sobotę 21 lutego w Tatrach. Po zostawieniu samochodu w Brzezinach wyszli na Halę Gąsienicową, a następnie na Zawrat. Postanowili zejść na stronę Doliny Pięciu Stawów Polskich, gdzie ślad się urwał. Poszukiwania prowadzone przez ratowników TOPR (a później także słowackiej Horskiej Zachrannej Służby) trwały 3 dni. We wtorek na ciała mężczyzn natrafiono w rejonie Wielkiej Siklawy. Zginęli w niewielkiej lawinie, którą najprawdopodobniej sami podcięli schodząc w kierunku Doliny Roztoki (czytaj więcej).

Wydarzenia ostatnich dni poruszyły miłośników gór w całej Polsce, zwłaszcza że wielu z nich znało zmarłych – osobiście lub przez zamieszczane w Internecie zdjęcia i relacje z wypraw. Byli prawdziwymi „Ludźmi Gór”, zawsze serdecznymi i pomocnymi. Uwielbiali przebywać w Tatrach, chłonąć je, fotografować i dzielić się nimi z innymi.

Odpoczywajcie w pokoju.

Tagi: Henryk Skopowski Limanowa Marek Kolawa pogrzeb pożegnanie Vader Kalvin wypadek


Powiązane artykuły