29 sie 2014

Pogoda na weekend: 29-31 sierpnia

Pogoda na weekend: 29-31 sierpnia

Zobaczcie, jak według prognoz kształtować się będzie pogoda w Tatrach w ten weekend.

 

Dziś piątek, 29 sierpnia. W Tatrach od rana świeci słońce, a niebo jest praktycznie bezchmurne. Temperatura powietrza nad Morskim Okiem wynosi 12,2 °C, zaś Kasprowym Wierchu 5 °C. Piękna pogoda utrzyma się do końca dnia, zatem przebywający w Tatrach turyści nastawiać się mogą na dłuższe wędrówki. Należy jednak pamiętać, że szlaki są śliskie i zachować wzmożoną ostrożność w terenie skalnym.

Niestety, prognozy na weekend zapowiadają się nieco mniej optymistycznie. Już w nocy z piątku na sobotę wystąpić mogą opady deszczu. Powinien on ustać nad ranem, jednak niebo nad górami pozostanie raczej zachmurzone z nielicznymi przejaśnieniami. Lekko i przelotnie popadać jeszcze może w godzinach popołudniowych. Temperatura wahać się będzie pomiędzy 10-12 °C na poziomie dolin i 5-6 °C w partiach szczytowych.

Niedzielny poranek powinien być wolny od opadów deszczu. Warto jednak z dużą rezerwą planować całodniowe wycieczki. Od wczesnego popołudnia będzie padać, momentami dość mocno, wzrośnie również prędkość wiatru (nawet 12 m/s).

Podsumowując, szczęśliwi ci, którzy mają szansę być dziś na tatrzańskich szlakach. To zdecydowanie najlepszy dzień na długie wycieczki. Sobota jest pewną niewiadomą, nie powinno być źle, ale trzeba obserwować zmieniające się warunki pogodowe. Niedziela zapowiada się najgorzej. Przy mocniejszych opadach deszczu, a w szczególności nadchodzącej burzy zaleca się jak najszybszy powrót w doliny. Przypominamy również o zabieraniu w góry cieplejszych ubrań – temperatury na szczytach mogą zbliżać się do 0 °C, uczucie zimna potęgować może wiatr.

Tagi: pogoda prognoza Tatry weekend


Powiązane artykuły