22 sie 2014

Pogoda na weekend: 22-24 sierpnia

Pogoda na weekend: 22-24 sierpnia

Zobaczcie, jak według prognoz kształtować się będzie pogoda w Tatrach w ten weekend.

 

W piątek od rana świeci słońce, a niebo jest niemal idealnie czyste. W trakcie dnia zachmurzenie nad górami będzie wzrastać, jednak utrzymają się dobre warunki – nie powinno padać. W chwili pisania tego tekstu temperatura powietrza nad Morskim Okiem wynosi 14,2 °C, zaś na Kasprowym Wierchu 4,9 °C (w późniejszych godzinach wzrośnie do ok. 7 stopni). Pogoda sprzyja dziś wędrującym po Tatrach turystom, ale należy pamiętać, że po wczorajszych opadach deszczu szlaki mogą być sliskie.

Piątkowe przedpołudnie nad Morskim Okiem

 

W sobotę warunki ulegną pogorszeniu. Co prawda będzie cieplej – ok. 8-9 °C na szczytach – jednak od początku dnia niebo zasnute będzie w dużej mierze chmurami, które w godzinach popołudniowych przyniosą przelotne opady deszczu (ok. 2 mm). Niestety, utrzymają się one aż do niedzieli. Najintensywniej popada w nocy (nawet 9 mm deszczu), opady stać mogą dopiero po południu. Spadnie także temperatura powietrza, do 4-5 °C na szczytach (11-12 °C na poziomie dolin).

Weekend zapowiada się zatem przeciętnie. Niewątpliwie najlepsze warunki do uprawiania turystyki panują w Tatrach dziś. Przyjeżdżający pod Giewont w sobotę mogą liczyć na kilka godzin bez deszczu, jednak ciężko planować dłuższe, całodniowe wycieczki. Niedziela – przynajmniej w świetle prognoz – nadawać się będzie chyba tylko do spacerów wzdłuż tatrzańskich dolin.

Zalecamy ostrożność przy planowaniu trudniejszych tras oraz obserwowanie zmieniających się warunków pogodowych. 

Tagi: pogoda prognoza Tatry weekend


Powiązane artykuły