27 kw. 2020

Pieniny: turysta pod wpływem alkoholu chciał przejść po złamanym drzewie. Spadł z wysokości 4 metrów

Pieniny: turysta pod wpływem alkoholu chciał przejść po złamanym drzewie. Spadł z wysokości 4 metrów

Akcja ratunkowa z udziałem śmigłowca i podejrzenie urazu kręgosłupa – to efekt poalkoholowego popisu jednego z turystów w Pieninach.

 

W niedzielę ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR zostali wezwani w rejon Trzech Koron, skąd nadeszła informacja o upadku z wysokości. „Po dotarciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu wywiadu okazało się, że znajdujący się prawdopodobnie pod wpływem alkoholu mężczyzna z nieznanych przyczyn chciał przejść się po pniu złamanego w połowie drzewa. Niestety, ale podczas wykonywania tego zamierzenia stracił równowagę i z wysokości około 4 metrów uderzył o ziemię. Upadek okazał się poważny, a podczas wstępnego badania urazowego ratownicy stwierdzili podejrzenie urazu kręgosłupa” – opisują ratownicy.

Mężczyzna został zabezpieczony i przeniesiony w miejsce, z którego mógł podebrać go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a następnie przetransportowany do szpitala w Nowym Targu.

Po raz kolejny apelujemy: korzystajcie z gór, ale rozsądnie. Myślcie nie tylko o sobie, ale i o ratownikach. W przypadku jakiekolwiek akcji z udziałem osoby, u której istnieje ryzyko zakażenia koronawirusem, ratownicy będą musieli być poddani przymusowej kwarantannie. Przy niewielkiej liczebności Pogotowia (czy to GOPR czy TOPR), taka sytuacja może sparaliżować pracę całej instytucji i ratownictwo w poważniejszych przypadkach!

Poniżej film z wczorajszej akcji udostępniony przez Grupę Podhalańską GOPR:

Tagi: GOPR Pieniny ratownictwo Trzy Korony wypadek


Powiązane artykuły