07 sty 2015

Piękne światło nad Tatrami (ZDJĘCIA)

Piękne światło nad Tatrami (ZDJĘCIA)

Wspaniały spektakl z przebijającym się zza chmur słońcem zaserwowała wczoraj Matka Natura. Zobaczcie galerię zdjęć wykonanych z zakopiańskiej Antałówki.

 

Od rana nic nie wskazywało na to, że dzień może być udany pod kątem fotograficznym. Tatry zatopione były w gęstych chmurach i praktycznie niewidoczne. Z pewnych przyczyn, o których nie ma sensu tu pisać, miałem udać się w rejon pewnej popularnej ulicy w Zakopanem. Po drodze zauważyłem jednak, że chmury powoli ustępują, a miejscami zaczyna przebijać się słońce. Decyzja? Szybka zmiana planów, powrót na kwaterę po statyw i biegiem na szczyt Antałówki. Wszyscy bawiący się w fotografowanie z pewnością znają to uczucie, gdy nagle zaczynają się robić fajne warunki i człowiek wypluwa sobie płuca, by zdążyć na czas. Nigdy przecież nie wiadomo, czy za chwilę „światło” się nie skończy.

Tym razem na szczęście tak nie było. Nad górami ciągle wisiała warstwa ciemnych chmur, teraz budująca jednak ciekawy nastrój całej sceny. Stopniowo zaczęły się spod nich przebijać promienie słońca, delikatnie oświetlając krajobraz.

A cały spektakl zakończył się tak:

Krzysztof Baraniak/www.tatromaniak.pl

Tagi: Antałówka chmury pogoda światło Tatry zdjęcia


Powiązane artykuły