14 sty 2015

Piękna pogoda w Tatrach – słonecznie i ciepło

Piękna pogoda w Tatrach – słonecznie i ciepło

Niemal bezchmurne niebo, oświetlone słońcem szczyty – warunki pogodowe w Tatrach dopisują.

 

Środa to kolejny dzień pięknej pogody w górach. Jest słonecznie i dość ciepło, na Kasprowym termometry wskazują -0,5°C, nad Morskim Okiem 4,3°C. W trakcie dnia ujemne temperatury utrzymać się mogą tylko na najwyższych szczytach. Osłabła także siła wiatru, który w ostatnich dniach przekraczał nawet 100 km/h. Momentami podmuchy nadal mogą być jednak uciążliwe.

Tatrzański Park Narodowy ostrzega jednak, że warunki turystyczne są dość trudne. „W części reglowej szlaki są bardzo mocno oblodzone, miejscami pokryte warstwą śniegu – szczególnie drogi dojazdowe do schronisk i przetarte szlaki. Na pozostałych szlakach miejscami występują oblodzenia, a część z nich nie jest przetarta” – czytamy w dzisiejszym komunikacie (www.tpn.pl).

Obowiązuje także drugi stopień zagrożenia lawinowego. „Poruszanie się wymaga umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i odpowiedniego wyboru trasy szczególnie na wszystkich stromych stokach oraz na stokach średnio stromych szczególnie wskazanych pod względem wystawy i wysokości” – informują ratownicy TOPR.

Słoneczna pogoda powinna utrzymać się co najmniej do soboty. Życzymy udanych i bezpiecznych wędrówek.

fot. www.kamery.topr.pl

Tagi: pogoda Tatry turystyka warunki


Powiązane artykuły