11 sty 2021

Rząd przedłuża obowiązujące obostrzenia. Dzieci z klas 1-3 wracają do szkół

Rząd przedłuża obowiązujące obostrzenia. Dzieci z klas 1-3 wracają do szkół

Na dzisiejszej konferencji prasowej poinformowano o przedłużeniu większości obowiązujących obostrzeń.

 

Obecne restrykcje obowiązują do 17 stycznia. Dotyczą m.in. zamknięcia szkół, galerii handlowych, restauracji (jeśli chodzi o jedzenie na miejscu), wszystkich obiektów noclegowych czy wyciągów narciarskich.

Jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski, w myśl nowych postanowień od 18 stycznia do szkół wrócą dzieci z klas 1-3. Wszystkie pozostałe obostrzenia pozostają przedłużone, wstępnie do 31 stycznia, jednak w praktyce nie wiadomo na jak długo. „Z jednej strony mamy stabilizację, ale nie możemy być ślepi na to co się dzieje w Europie. (…) Definiowanie warunków, kiedy na pewno po 1 lutego będziemy mieli powrót do sytuacji i luzowanie obostrzeń jest po prostu niemożliwe” – przekazał Adam Niedzielski.

To kolejne złe informacje dla branży turystycznej, która chyba wyjątkowo liczyła na poluzowanie restrykcji. Dla wielu jej przedstawicieli dzisiejsza decyzja oznacza katastrofę finansową. Na Podhalu wielu przedsiębiorców zapowiada, że niezależnie od decyzji rządu będzie otwierać swoje biznesy, by uchronić się przed bankructwem.

Tagi: koronawirus obostrzenia przepisy turystyka Zakopane


Powiązane artykuły