25 sty 2016

Nowość dla narciarzy od PKL – rusza program PKLpass

Nowość dla narciarzy od PKL – rusza program PKLpass

Polskie Koleje Linowe wprowadzają kartę PKLpass, dzięki której narciarze będą mogli korzystać z 6 ośrodków. Pojawi się również możliwość zakupu skipassów na trasy narciarskie oraz wyciągi za pośrednictwem internetu, jak i  w specjalnie przygotowanych automatach oraz Biurach Obsługi Klienta PKL. Rozwiązanie to pozwoli ominąć kolejki do kas oraz da szereg zupełnie nowych możliwości, które uatrakcyjnią wakacje w polskich górach. PKLpass dostępny będzie od 25 stycznia.

 

PKLpass to program, którego celem jest połączenie zalet karnetu oraz programu lojalnościowego dla narciarzy. Dzięki karcie fani sportów zimowych będą mieli możliwość zakupu biletów i skipassów na 6 ośrodków PKL z poziomu jednej karty. Wspomniane ośrodki to Kasprowy Wierch, Jaworzyna Krynicka, Gubałówka, Palenica, Góra Żar oraz Góra Parkowa. – Wprowadzenie PKLpass to odpowiedź na potrzeby klientów i uatrakcyjnianie naszej oferty. Chcemy, aby zakup turystycznych biletów czy narciarskich skipassów był szybki, prosty i komfortowy dla klientów i zamiast stania w kolejkach do kas mogli od razu po przyjeździe korzystać z atrakcji, które proponujemy w ośrodkach  – tłumaczy Patryk Białokozowicz, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu PKL. 
 
Choć program jest całoroczny, to szczególnie zimą głównymi beneficjentami PKLpass będą narciarze. Wśród nich w głównej mierze lokalni miłośnicy narciarstwa, dla których liczą się przede wszystkim rabaty na skipass przy wielu zakupach, ale także narciarze z dalszych zakątków kraju, którzy odwiedzają południe Polski przy okazji ferii, wakacji czy świąt. Dla tej drugiej grupy najważniejszą kwestią jest ułatwienie pobytu poprzez wcześniejszą rezerwacje skipassów i biletów w ośrodkach PKL, czyli zaplanowanie wolnego od stresów urlopu. 
 
Jedna karta – wiele możliwości
 
PKL pass umożliwia narciarzom korzystanie z 31 km tras i nartostrad. Wśród nich 19 km to trasy oznaczone kolorami: czarnym (bardzo trudne, 5 km), czerwonym (trudne, 12 km) oraz niebieskim (łatwe, 2 km). Dla miłośników białego szaleństwa przygotowanych jest również 12 km nartostrad. Narciarze poszukujący mocnych wrażeń i niezapomnianych widoków powinni skorzystać zwłaszcza z trasy prowadzącej z Kasprowego Wierchu przez Halę Goryczkową do Kuźnic. Różnica wysokości sięga na tej trasie aż 940 m. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem, idealnym miejscem na zdobywanie doświadczenia będzie Gubałówka, Palenica czy też Jaworzyna Krynicka niedaleko Krynicy Zdrój. Z kolei dla rodzin z dziećmi doskonale sprawdzi się Gór Żar na Żywiecczyźnie lub Góra Parkowa.
 
Programem PKLpass objęte są 23 koleje i wyciągi. Wśród nich dwie gondole, trzy koleje terenowe, pięć kolei krzesełkowych oraz trzynaście wyciągów narciarskich. – Dzięki posiadaniu PKLpass turysta ma możliwość zakupu biletów i skipassów na stronie internetowej. Kupiony bilet wystarczy odebrać w całodobowym automacie i udać się prosto z parkingu przy kolejce na trasy narciarskie – tłumaczy Patryk Białokozowicz, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu PKL.
 
Jak zacząć korzystać z programu?
 
Kartę PKLpass można nabyć na cztery sposoby: bez wychodzenia z domu poprzez sklep online, w kasie PKL, biurze obsługi klienta PKL lub w automatach biletowych. W przypadku skorzystania z opcji zakupu przez stronę www.pkl.pl, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i zaznaczyć opcję odbioru karty poprzez przesyłkę pocztową lub odbiór w automatach. Aby dokończyć proces rejestracji, po otrzymaniu karty, należy zalogować się ponownie na swoim profilu na stronie PKL i uzupełnić profil o  unikalny numer znajdujący się na karcie. 
 
W przypadku zakupu bezpośredniego w punktach PKL lub automatach narciarze otrzymują kartę już z naładowanym skipassem oraz informacjami o programie. Mimo że karta jest już aktywna, należy na stronie PKL stworzyć swój własny profil i przypisać unikalny numer z karty. Pozwoli to korzystać z wszystkich zalet programu. 
 
Karta PKLpass pozwoli również na rejestrowanie kart kilku uczestników na jedno konto, co stanowi spore ułatwienie w przypadku użytkowania skipassów, biletów, usług PKL przez rodziny czy bliskich. Jeżeli turysta posiada już kartę PKL, wydaną przed startem programu, po jego uruchomieniu będzie miał możliwość bezpłatnego wymienienia jej na PKLpass. W tym celu należy skontaktować się z BOK.
 
Dodatkowe korzyści
 
Dzięki rejestracji na platformie PKLpass turyści otrzymają dostęp do specjalnie przygotowanych promocji oraz programu lojalnościowego, o których PKL na bieżąco będzie komunikował przy pomocy stron www.pkl.pl, mediów społecznościowych i newsletterów.
 
Docelowo, korzystający z PKLpass, będą zbierać punkty wymienne na nagrody (zniżki, bilety, karnety PKL). Każdy zakup kolejnego karnetu, biletu turystycznego, udział w promocjach, liczba przejechanych kilometrów będzie odpowiednio nagradzany punktami. Uczestnik będzie mógł sam wybrać potem jakiego rodzaju ma być to nagroda. 
 

Źródło: materiały prasowe PKL 

Tagi: narciarstwo oferta PKL PKLpass zima


Powiązane artykuły