13 wrz 2014

Nowe serduszko dla Lolka

Nowe serduszko dla Lolka

Potrzebna pomoc dla 5-miesięcznego Karola Drzazgi, który cierpi na wrodzoną wadę serca. „Lolka” można uratować, jednak konieczne jest bardzo szybkie przeprowadzenie kosztownej operacji w Niemczech.

 
„Karolek Drzazga, nasz kochany drugi synek, urodził się 03.04.2014 r. w szpitalu w Janowie Lubelskim. Otrzymał 9/10 punktów w skali Apgar. Ogarnęło nas wielkie szczęście „cały, zdrowy” tak po zbadaniu dziecka oznajmił nam lekarz. Radość nasza trwała tylko kilka godzin.
 
Karolek zaczął sinieć do tego stopnia, że saturacja spadała do 30-40% (u zdrowego człowieka saturacja wynosi ok. 100%). Tylko silna wola życia uratowała go od śmierci. Nasz Aniołek dojechał do Dziecięcego Szpitala Klinicznego-Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej w Lublinie i po wykonaniu badań w tej samej dobie został przetransportowany do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Po wykonaniu cewnikowania stwierdzono: wrodzoną wadę serca pod postacią atrezji zastawki pnia płucnego z ubytkiem w przegrodzie międzykomorowej i przełożenie wielkich pni tętniczych. Widok takiej kruszynki podłączonej do wszystkich urządzeń, był wstrząsający. W 5 dobie życia został poddany operacji pod postacią prawostronnego zespolenia systemowo-płucnego. Po dwóch tygodniach pobytu w szpitalu Karolek został wypisany do domu z zaleceniem następnej wizyty za około pół roku. Lekarze z CZD oznajmili nam, że jedynym ratunkiem dla naszego Skarba jest stworzenie serca jednokomorowego lub przeszczep.
 
W obawie o życie naszego synka, znając realia polskiej służby zdrowia w poszukiwaniu ratunku dla Karolka skontaktowaliśmy się z kardiochirurgiem o światowej renomie Profesorem Edwardem Malcem. Podczas konsultacji Profesor powiedział nam, że istnieje możliwość wykonania całkowitej korekty wady przed upływem pierwszego roku życia naszego synka, co oznacza całkowite naprawienie chorego serduszka. Pierwszy lekarz który dał nam nadzieję na uratowanie serca naszego Karolka. Termin zabiegu w klinice w Muenster został wyznaczony na drugą połowę 2014 roku. Wiąże się to z wysokimi kosztami leczenia – 37 500 euro. Każda kwota zwiększy szansę na uratowanie życia naszego synka i za każdą z serca dziękujemy. Suma ta jest możliwa do zdobycia tylko z Państwa pomocą. Jak wiele kropel tworzy morze, tak wiele złotówek tworzy potrzebną sumę pieniędzy. W tej chwili tylko pieniądze są barierą do normalnego życia Karolka 'Lolka’, który jest bardzo żywym dzieckiem mimo tego co przeszedł po narodzinach, bardzo dużo gaworzy a swym uśmiechem obdarza każdego.
 
Za pośrednictwem fundacji Cor Infantis zwracamy się z prośbą o finansowe wsparcie walki o życie naszego synka. Za jakąkolwiek pomoc będziemy bardzo wdzięczni, nawet najmniejsza kwota przybliży nas o krok do planowanej operacji. 
 
Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy:
 
rodzice i 4-letni brat Michałek, który każdego dnia pyta czy już serduszko Karolka jest naprawione.”
 
Karolkowi można pomóc dokonując wpłaty na rachunek Fundacji Cor Infantis:
 
Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis
86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Karol Drzazga”
 
Dla wpłat zagranicznych:
USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024
EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022
 
Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk
 
Linki:
Nowe serduszko dla Lolka – wydarzenie na Facebooku
Fundacja Cor Infantis – sprawa Karolka na stronie fundacji

Tagi: Cor Infantis fundacja Karol Drzazga pomoc wada serca zbiórka


Powiązane artykuły