28 lut 2017

Nocna akcja ratunkowa TOPR. Turyści utknęli na Granatach

Nocna akcja ratunkowa TOPR. Turyści utknęli na Granatach

Piętnastu ratowników brało udział w akcji ratowania turystów, którzy spędzili noc w ścianie Granatów.

 

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych dwóch mężczyzn pobłądziło podczas zejścia z Granatów, bardzo utrudnionego ze względu na szalejący w Tatrach wiatr. Gdy o godzinie 22:30 zorientowali się gdzie są, postanowili wezwać pomoc. Całe szczęście, że nie zdecydowali się schodzić dalej – znajdowali się bowiem w słynnym Żlebie Drege’a zakończonym potężnym urwiskiem, będącym w przeszłości miejscem wielu śmiertelnych wypadków (CZYTAJ WIĘCEJ).

W akcji brało udział łącznie 15 ratowników TOPR. Dotarli do turystów w ciemnościach i asekurując linami zdołali bezpiecznie sprowadzić na dół. Mężczyźni mieli dużo szczęścia, ale warto zaznaczyć, że byli dobrze przygotowani do spędzenia nocy w trudnych warunkach, mieli ze sobą m.in. śpiwory, które uchroniły ich przed wychłodzeniem (prędkość wiatru przekraczała 100 km/h). Nikomu nic się nie stało.

Przypomnijmy, że wczoraj pod Świnicą doszło niestety do śmiertelnego wypadku – CZYTAJ WIĘCEJ.

 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, SUBSKRYBUJ TATROMANIAKA!

 

Nie od dziś wiadomo, że Facebook bywa zawodny, a publikowane tam treści nie zawsze docierają do wszystkich obserwujących. Zachęcamy zatem do zapisania się do subskrypcji, dzięki której będziecie powiadamiani mailowo o najnowszych ciekawych akcjach, produktach i promocjach na Tatromaniaku. Co więcej, dla subskrybentów przewidujemy specjalne kody rabatowe i inne dodatkowe korzyści. Obiecujemy nie zaśmiecać Wam za bardzo skrzynek, a macie pewność, że nic Was nie ominie 🙂

Aby dołączyć do subskrypcji, wypełnij poniższy formularz.
 

 

 

Tagi: akcja Granaty ratownictwo TOPR Żleb Drege'a


Powiązane artykuły