28 lut 2016

Niewidomy Jurek zjechał na nartach z Kasprowego i Karbu (FILM)

Niewidomy Jurek zjechał na nartach z Kasprowego i Karbu (FILM)

Kolejny niesamowity wyczyn Jerzego Płonki.

 

Jerzy Płonka z Krakowa, od lat zmagający się z chorobą wzroku (widzi zaledwie 5% tego co zdrowy człowiek) może stanowić wielką inspirację dla wszystkich osób narzekających na problemy „dnia codziennego”. Jest prezesem stowarzyszenia o wymownej nazwie „Nie widzę przeszkód”.

Jakiś czas temu pisaliśmy o jego wejściu na Gerlach, najwyższy szczyt Tatr. Było ono częścią realizowanego przez Jurka projektu pt. „Euro-Summits Adventure”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów wszystkich krajów Europy. (Zobacz zdjęcia z wyprawy na Gerlach)

Teraz Jurek postanowił przełamać kolejną barierę. Wraz z kolegą Jackiem Grzędzielskim i przewodnikiem IVBV oraz ratownikiem TOPR Mieczysławem Ziachem zjechał na nartach z Kasprowego Wierchu oraz przełęczy Karb pod Kościelcem (żlebem). „To chyba pierwszy tego typu wyczyn niewidomego w Tatrach.” – czytamy na profilu Jerzego Płonki na Facebooku.

Zobaczcie filmik i zdjęcia z tego niezwykłego wyczynu:

 

Kolejny filmik ze zjazdu w tatrach niewidomego Jurka.Tutaj na prawdę trzeba mieć sporo odwagi. Ciekawe jakie następne wyczyny zaprezentuje Jurek?

Posted by Biuro Przewodników Wysokogórskich Salewa on 27 luty 2016

 

 

Zdjęcia zamieszczone na profilu Dynafit na Facebooku:

 

 

Jurku – CHAPEAU BAS!

Tagi: Euro-Summits Adventure Jerzy Płonka Karb Kasprowy Wierch narciarstwo


Powiązane artykuły