02 lis 2019

„NIE dla sylwestra pod Wielką Krokwią” – w Zakopanem planowany jest protest

„NIE dla sylwestra pod Wielką Krokwią” – w Zakopanem planowany jest protest

Mieszkańcy Zakopanego i okolic planują manifestację przeciwko organizacji tegorocznej imprezy sylwestrowej pod Wielką Krokwią.

 

Dotychczas koncerty odbywały się na Równi Krupowej. W tym roku organizatorzy chcą, by impreza została przeniesiona pod Wielką Krokiew. Taka lokalizacja budzi sporo kontrowersji i głosów sprzeciwu. Stadion znajduje się bowiem znacznie bliżej Tatr i terenów chronionych, a co za tym idzie zwierząt, które zapadły w sen zimowy.

„Tak głośna impreza na granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego najpewniej wybudzi niektóre zwierzęta ze snu zimowego ,a inne przerazi hukiem i światłami. Ponadto w dwa tygodnie po planowanym sylwestrze ma odbyć się Puchar Świata w skokach narciarskich- impreza z której Zakopane słynie na całym świecie i sprowadza do niego międzynarodową publikę. To kolejna dawka hałasu.” – czytamy w opisie specjalnie utworzonego na Facebooku wydarzenia (LINK). „Dlatego zachęcamy Cię do udziału lub wsparcia strajku ,który ma na celu to wszystko powstrzymać! Strajk najpewniej odbędzie się w drugiej połowie listopada” – zapowiadają jego organizatorzy.

Pozostaje mieć nadzieję, że decydenci pójdą po rozum do głowy i nie pozostaną głusi na tak liczne głosy sprzeciwu…

fot. Tomek Marciniak

Tagi: impreza przyroda sylwester TPN Wielka Krokiew Zakopane


Powiązane artykuły