08 sty 2015

Nadchodzi huragan, na szczytach ponad 100 km/h!

Nadchodzi huragan, na szczytach ponad 100 km/h!

W najbliższym czasie w Tatrach spodziewać się można pogorszenia warunków pogodowych. Będzie padał śnieg, któremu towarzyszyć będą bardzo silne podmuchy wiatru.

 

Już w nocy z czwartku na piątek może zacząć sypać. Przed południem opady mają ustać, by po południu i wieczorem powrócić ze znacznie większą intensywnością. Przez cały dzień będzie także mocno wiać, szczególnie w partiach szczytowych, gdzie prędkość wiatru przekraczać może 100 km/h.

Rosnąć będzie także zachmurzenie, weekend zapowiada się praktycznie całkowicie pochmurno i śnieżnie. W Tatrach obowiązuje obecnie drugi stopień zagrożenia lawinowego, jednak niewykluczone, że najbliższe dni przyniosą z powrotem lawinową „trójkę”.

„Powyżej górnej granicy lasu szlaki znajdują się pod warstwą świeżego śniegu i większość z nich nie jest przetarta, część szlaków jest zawiana. W wielu miejscach potworzyły się duże zaspy, a przebieg szlaku często jest niewidoczny, co utrudnia orientację w terenie. Przecieranie szlaku znacznie wydłuża i utrudnia wędrówkę.” – ostrzegają pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Apelujemy o obserwowanie warunków pogodowych i rozważne dobieranie tras wycieczek.

Prognoza pogody dla Kasprowego Wierchu:

Źródło: www.mountain-forecast.com

Zdjęcie: Adam Gąsiorski

Tagi: bezpieczeństwo pogoda śnieg Tatry warunki wiatr zima


Powiązane artykuły