02 Wrz 2016
7

Na szlaku na Rysy zamontowano…metalowe schody!

W miejscu łańcuchów na słowackim szlaku na Rysy na turystów czekają schody.

 

Jak informuje strona Aktualne warunki w górach, to raczej konstrukcja zamontowana „na stałe”. W skałach wywiercono dziury, wylano betonem i przytwierdzono metalowe schody. Słowacki szlak na Rysy już do tej pory uchodził za znacznie łatwiejszy niż ten od strony polskiej. Jedynie krótki odcinek zawierał niewielkie trudności i ubezpieczony był łańcuchami, na których niekiedy tworzyły się zatory. Od teraz zamiast po łańcuchach, turyści iść będą po wygodnych schodach.

Komentarz do sprawy pozostawiamy Wam…

 

fot. Aktualne warunki w górach

Tagi: Rysy schody Tatry Słowackie turystyka ułatwienia


Komentarze:
Image of wojto

wojto |2 września 2016

Cóż, czysty debilizm wkracza
Cóż, czysty debilizm wkracza już w prawie najwyższy poziom. Teraz wystarczy tylko rozciągnąć tyrolkę z budy pod Rysami do blokowiska nad Popradzkim i będzie bajka...

Image of huberto_p

huberto_p |2 września 2016

gdy szedłem tym szlakiem 2
gdy szedłem tym szlakiem 2 miesiące temu, owe podesty leżały ładnie na gromadce. Pomyślałem że to na pewno jakieś modyfikacje w Chacie pod rysami, a gdy zobaczyłem ten artykuł pomyślałem ... (sory) DEBILIZM!

Image of paweljak

paweljak |2 września 2016

Montaż tych schodów to duży
Montaż tych schodów to duży błąd.

Image of szuras88

szuras88 |4 września 2016

proponuję jeszcze windę dla
proponuję jeszcze windę dla januszy;]

Image of Jaszczura_sa

Jaszczura_sa |4 września 2016

No masakra po prostu - dobrze
No masakra po prostu - dobrze, że zaliczyłam tę trasę kilka lat temu - teraz już chyba tam się nie wybiorę :(

Image of ZOŁZA

ZOŁZA |13 września 2016

DEBILIZM to mało powiedziane
DEBILIZM to mało powiedziane.może schody ruchome?!!!?.jawna zachęta dla wszystkich jak by było mało wypadków.,,Japonki " górą :/. Nie oszukujmy się,każda grupowa wycieczka ma za cel oprócz Krupówek,Giewont. MO i Rysy.To nie ma nic wspólnego z pasją.Słowacy skarżą się na polskich turystów to teraz dopiero będą mieli powód.A za to ,że okaleczyli Tatry Matka Natura powinna się zemścić.

Image of Waragon17

Waragon17 |20 września 2016

Witajcie turyści wysokogórscy
Witajcie turyści wysokogórscy i taternicy.
Srogie słowa z ust waszych padają pod adresem naszych południowych sąsiadów....schody, windy, tyrolki itp...Ale biznes is biznes. W przyszłym roku na schronisku pod Rysami ( od Słowaków ) będzie budka gdzie za wejście tym " CZYMŚ" na Rysy,trzeba będzie zapłacić 5 do 8 euro...no bo trzeba będzie to badziejstwo jakoś utrzymać. Chętni pewnie się znajdą na taki " wysiłek". Może nasze władze TPN...PZA...i wszelkiej maści organizacje propagujące PRAWDZIWĄ TURYSTYKĘ WYSOKOGÓRSKĄ ograniczą masową, nieobliczalną i NIEBEZPIECZNĄ!!!! eksploracje polskich szczytów przez " jednodniowych" turystów. Przykładem tego niech będzie moja osobista refleksja z wejścia na Kościelec ( 10.09.2016 )... W partiach pod szczytowych modliłem się do wszystkich świętych by jakiś "spacerowicz" nie walną we mnie a ja w innych. Na marginesie pozdrawiam Pawła Pallusa, który jak koziczka przemkną mi na przełęczy KARB.
Reasumując:
Ad1._ Nie można zakazać
Ad2._ Można ograniczyć
Ad3. Paniom i panom w " JAPONKAKCH" MÓWIMY _ no!!!
Ad4. Takich jak powyżej ZDECYDOWANIE kierujemy na Przełęcz Miętusią, gdzie adrenalinka im strzeli trzykrotnie po wzrokowo dźwiękowym kontakcie z misiem.
Pozdrawiam wszystkich WYSOKOGÓRSKICH....TATERNIKÓW.....i TOPROWCÓW ( Dzięki że zawsze jesteście z nami )

Powiązane artykuły

Ostatnio Dodane Zdjęcia

Dołącz do społeczności Tatromaniaka

ZAREJESTRUJ SIĘ