14 kw. 2017

Na Kasprowym sezon narciarski trwa! Pojeździmy do 7 maja

Na Kasprowym sezon narciarski trwa! Pojeździmy do 7 maja

Wszystkim narciarzom przypominamy, że w Polsce nadal można korzystać z uroków zimy.

 

Na Podhalu od kilku tygodni panuje wiosna. Zakwitły krokusy, temperatury sięgały blisko 20 stopni Celsjusza. Była ona co prawda na chwilę przerwana przez zeszłotygodniowe opady śniegu, jednak dziś nie ma już po nich śladu.

 

Tymczasem wysoko w Tatrach zima trzyma się mocno. Na Kasprowym Wierchu nadal prężnie działa wyciąg krzesełkowy Gąsienicowa, a warunki narciarskie są bardzo dobre. Jeśli pogoda pozwoli, w Dolinie Gąsienicowej szusować będzie można aż do 7 maja – takie przynajmniej są plany Polskich Kolei Linowych.

Co więcej, będzie to tańsze niż podczas kalendarzowej zimy. Od 15 kwietnia skipassy 1- i 2-dniowe będą tańsze o 10%, a użytkownikom kart PKLpass przysługiwać będzie aż 20% zniżki.

PKLpass to program wprowadzony przez Polskie Koleje Linowe w zeszłym sezonie. Jego celem jest połączenie zalet karnetu oraz programu lojalnościowego dla narciarzy. Dzięki karcie fani sportów zimowych mają możliwość zakupu biletów i skipassów na 6 ośrodków PKL z poziomu jednej karty. Wspomniane ośrodki to Kasprowy Wierch, Jaworzyna Krynicka, Gubałówka, Palenica, Góra Żar oraz Góra Parkowa. Za każdym razem należy wybrać ośrodek, z którego chcemy korzystać z przysługującym nam rabatem.

 

Jak zacząć korzystać z programu?

Kartę PKLpass można nabyć na cztery sposoby: bez wychodzenia z domu poprzez sklep online, w kasie PKL, biurze obsługi klienta PKL lub w automatach biletowych. W przypadku skorzystania z opcji zakupu przez stronę www.pkl.pl, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i zaznaczyć opcję odbioru karty poprzez przesyłkę pocztową lub odbiór w automatach. Aby dokończyć proces rejestracji, po otrzymaniu karty, należy zalogować się ponownie na swoim profilu na stronie PKL i uzupełnić profil o  unikalny numer znajdujący się na karcie. 

W przypadku zakupu bezpośredniego w punktach PKL lub automatach narciarze otrzymują kartę już z naładowanym skipassem oraz informacjami o programie. Mimo że karta jest już aktywna, należy na stronie PKL stworzyć swój własny profil i przypisać unikalny numer z karty. Pozwoli to korzystać z wszystkich zalet programu. 

Więcej informacji o PKLpass znajdziecie TUTAJ

 

W najbliższych dniach w Tatrach spodziewać się można kolejnych opadów śniegu, warunki do jazdy w Gąsienicowej powinny zatem być wkrótce jeszcze lepsze.

 

Aktualne warunki narciarskie na Kasprowym Wierchu:

 

 

 

 

 

 

fot. Paweł Dutka, www.dutka.com.pl

 

Tagi: Dolina Gąsienicowa Kasprowy Wierch narciarstwo PKL Polskie Koleje Linowe sport warunki


Powiązane artykuły