26 sty 2022

Mroczne oblicze dolin w Tyrolu Południowym. Polecamy thriller „Wędrowiec”

Mroczne oblicze dolin w Tyrolu Południowym. Polecamy thriller „Wędrowiec”

Czy ktoś może znać lepiej włoskie góry i doliny, niż pisarz, który sam mieszka w Bolzano? Oczywiście, że nie, co potwierdza Luca D’Andrea, znany autor thrillerów o górskiej tematyce. Jego nowa, ekscytująca powieść „Wędrowiec”, zabierze was w rejony Górnej Adygi (Tyrol Południowy), którym jednak daleko do idyllicznych pocztówek.

 

Luca D’Andrea to włoski pisarz, który urodził się i mieszka w Bolzano. Miłośników gór na pewno zainteresuje fakt, że stworzył on scenariusz telewizyjnego serialu obyczajowego „Mountain Heroes”, przybliżającego historie życia i akcji ratowników górskich w Dolomitach. Sukces tego serialu zainspirował Lukę do napisania „Istoty zła” – bestsellerowego thrillera, którego fabuła toczy się wokół morderstwa w wąwozie Bletterbach.

Teraz do księgarń trafia nowa powieść tego autora, czyli „Wędrowiec” – intensywny thriller o przyciągającej sile, która nie pozwala na odłożenie książki, dopóki razem z jej bohaterami nie rozwikła się wszystkich sekretów. Filmowa narracja, niebezpieczna tajemnica sprzed lat, nieprzewidywalne zwroty akcji i zaskakujące postacie. Luca D’Andrea kolejny raz udowadnia, że jak nikt inny potrafi wydobyć z włoskich gór ich najmroczniejsze oblicze.

W powieści „Wędrowiec” włoski pisarz akcję umieścił nie gdzieś wysoko na górskich szlakach, ale w pozornie spokojnych dolinach, a przede wszystkim w Kreuzwircie, niewielkiej miejscowości w Górnej Adydze (Tyrol Południowy), której mieszkańcy skrywają niebezpiecznie tajemnice. Wszystko zaczyna się w momencie, w którym główni bohaterowie – Tony i Sybille, znany pisarz i córka kobiety okrzykniętej szaloną – postanawiają wrócić do sprawy kryminalnej sprzed lat i rozwikłać zagadkę śmierci matki Sybille. Sami nie wiedzą jednak, jak mrocznego zadania się podejmują. Śledztwo, które wszczynają, otworzy bowiem bramy piekieł – w każdym tego słowa znaczeniu. I nie, nie. Tytułowy Wędrowiec to postać o wiele bardziej tajemnicza i o wiele mniej realna, niż przypadkowo spotkany turysta na dolomickim szlaku. Czy odważycie się na przygodę z jego udziałem?

Jeżeli poszukujecie lektury, która przeniesie Was myślami w alpejskie okolice, a z drugiej strony wciągnie, wstrząśnie i zaskoczy, koniecznie sięgnijcie po „Wędrowca”. Polecamy!

Powieść „Wędrowiec” zamówić można TUTAJ.

Tagi: książka zapowiedź


Powiązane artykuły