14 sty 2017

Kryminał z Tatrami w tle – polecamy doskonałą serię z komisarzem Forstem

Kryminał z Tatrami w tle – polecamy doskonałą serię z komisarzem Forstem

Prezentujemy prawdziwą gratkę dla wszystkich miłośników Tatr i…kryminałów.

 

„Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów.” – tak zaczyna się seria przygód komisarza Wiktora Forsta. Jej autorem jest Remigiusz Mróz, mimo młodego wieku już teraz jedna z czołowych postaci polskiego kryminału. „Kim jestem? Zwyczajnym facetem, który dziennie musi napisać 10-15 stron i tygodniowo wybiegać jakieś 100km, by czuć się komfortowo.” – pisze sam o sobie.

Nie polecałbym Wam tej serii, gdyby nie fakt, że jest naprawdę rewelacyjna. „Ekspozycja”, „Przewieszenie” i „Trawers” (tytuły ściśle związane z terminologią górską), to książki, które pochłoną Was całkowicie. Niech świadczy o tym fakt, że mnie przeczytanie całej trylogii zajęło niespełna tydzień. Akcja nie rozgrywa się cały czas w Tatrach, ale wielokrotnie w nie wraca, zahaczając o miejsca dobrze znane wszystkim bywalcom. To pozwoli Wam jeszcze lepiej wczuć się w przebieg opisywanych wydarzeń.

Poniżej krótkie opisy wszystkich trzech części.

 

„Ekspozycja” (część 1)

Termin „ekspozycja” ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy.
Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów.
Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Forst. Zanim tamtego ranka stanął na Giewoncie, wydawało mu się, że widział w życiu wszystko. Tropy, jakie odkryje wraz z dziennikarką Olgą Szrebską, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic… Winy z przeszłości nie dadzą o sobie zapomnieć. Okrutne zbrodnie muszą zostać odkupione.

„Przewieszenie” (część 2)

Podhalem wstrząsa seria wypadków w górach. Początkowo czarna passa wydaje się jedynie ciągiem pechowych zdarzeń, jednak śledczy ostatecznie odkrywają związek między ofiarami. Każe on sądzić, że ktoś morduje turystów na szlakach. Dochodzenie prowadzi komisarz Forst. Szybko zdaje sobie sprawę z tego, że zabójstwa powiązane są ze sprawą, nad którą pracował z Olgą Szrebską. Zaczyna tropić mordercę, zbierając okruchy informacji, które ten zdaje się z premedytacją zostawiać. Kiedy zbliża się do rozwiązania sprawy, doganiają go upiory z przeszłości. Wiktor Forst będzie musiał stawić czoła nie tylko człowiekowi, którego ściga, ale także ludziom gotowym zrobić wszystko, by go pogrążyć.

„Trawers” (częśc 3)

Grupa uchodźców miała zostać w Kościelisku tylko przez trzy dni. Wójt zakwaterował ich w sali gimnastycznej, czekając, aż rząd znajdzie dla nich stałe miejsce pobytu. Wszystko zmieniło się, gdy przypadkowy turysta został odnaleziony martwy na szlaku prowadzącym na Czerwone Wierchy. Odcięto mu opuszki palców, wybito wszystkie zęby, a w ustach umieszczono syryjską monetę. Czy Bestia z Giewontu powróciła? A może to któryś z uchodźców jest winny? Rozpoczyna się nagonka medialna, a wraz z nią śledztwo prowadzone przez Dominikę Wadryś-Hansen. Tymczasem Wiktor Forst wsiąka coraz bardziej w więzienny świat, zupełnie nieświadomy tego, że na wolności jest ktoś, kto liczy na jego ratunek…

 

 

Autor: Remigiusz Mróz, www.remigiuszmroz.pl

Wydawnictwo FILIA

 

Cała seria dostępna m.in. w księgarniach Empik:

Ekspozycja

Przewieszenie

Trawers

Tagi: czytanie Ekspozycja kryminał książki Przewieszenie Remigiusz Mróz Tatry Trawers


Powiązane artykuły