17 wrz 2014

„Jestem Zmianą” – zrób coś dla siebie i środowiska!

„Jestem Zmianą” – zrób coś dla siebie i środowiska!

Tatromaniak.pl dołącza do partnerów projektu „Jestem Zmianą”, którego celem jest wspieranie działań na rzecz rozwoju zrównoważonego. Podejmij wyzwanie i bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.

 

Za ideą projektu stoi chęć zrobienia czegoś dobrego dla siebie i środowiska. Nie tylko edukacja, ale przede wszystkim inspirowanie do działania opartego o zasady rozwoju zrównoważonego. Pokazanie, że małymi krokami można dojść do dużych zmian. Wystarczy odrobina motywacji, a reszta przyjdzie sama – twierdzą pomysłodawcy akcji.
 
Chcą zachęcić do zmiany własnego stylu życia na bardziej przyjazny środowisku. To ma być Twój Tydzień Próby, tydzień, w którym spróbujesz żyć inaczej – zrezygnujesz z samochodu, zakręcisz cieknący kran, posegregujesz odpady czy nie zjesz krwistego steka.
 
Jak to działa? Podejmując wyzwanie deklarujesz, że przez wybrane przez siebie 7 dni podejmować będziesz działania na rzecz rozwoju zrównoważonego. „Jeśli nie masz pomysłu co możesz zrobić dla siebie i środowiska, napisz, podpowiemy!” – zachęcają organizatorzy. Uzupełnieniem realizacji wyzwania jest prowadzenie dokumentacji w postaci mikrobloga na stronie projektu. Możesz pisać teksty, wrzucać zdjęcia lub za pomocą innych środków przekazu dzielić się swoją zmianą z innymi. Dla najbardziej aktywnych i kreatywnych uczestników przewidziano nagrody.
 
Aby dołączyć do akcji trzeba:
 
1. Przyjąć wyzwanie i poddać się próbie.
2. Zarejestrować się na portalu.
3. Zaakceptować warunku regulaminu.
4. Przez wybrane przez siebie 7 dni podejmować działania na rzecz rozwoju zrównoważonego.
5. Dokumentować podjęty wysiłek na stronie projektu w postaci mikrobloga, zdjęć czy przy wykorzystaniu innych środków przekazu.
6. Być kreatywnym by móc zgarniać nagrody.
7. Dzielić się swoimi dokonaniami ze znajomymi i zachęcać ich do przyłączenia się do akcji.
8. Dobrze się bawić i zmieniać świat na lepsze.

 

www.jestemzmiana.pl

Tagi: akcja Jestem Zmianą pomoc projekt rozwój zrównoważony środowisko


Powiązane artykuły