22 mar 2024

Jedziesz w Tatry na urlop? Sprawdź, jak przygotować się do wyjazdu. Ubezpieczenie turystyczne w Polsce

Jedziesz w Tatry na urlop? Sprawdź, jak przygotować się do wyjazdu. Ubezpieczenie turystyczne w Polsce

Polską dumą narodową są góry – zwłaszcza Tatry, które stają się często celem letnich i zimowych wyjazdów. Tatrzański Park Narodowy podał, że w wakacje 2023 roku Tatry odwiedziło 1 mln 732 tys. turystów. Frekwencyjny rekord nastąpił w 2021 roku, kiedy latem urlop spędzało tam niemal 1 mln 909,5 tys. osób. Jeśli i Ty wybierasz się w Tatry, czy to na narty, czy na wędrówkę letnią, sprawdź, jak przygotować się do takiego wyjazdu.

 

Tatry latem i zimą – urlop na terenie Polski

Zimową stolicą Polski jest oczywiście Zakopane. Turyści z Polski i zza granicy jadą tam głównie w celach narciarskich. W okolicy nie brakuje znakomitych stacji narciarskich, gdzie można swobodnie szusować po świetnie przygotowanych do tego celu trasach, np. w Białce, Bukowinie Tatrzańskiej czy w samym Zakopanem.

Latem, a także wiosną i jesienią, szlaki turystyczne w Tatrach zapełniają się turystami, którzy chcą zdobywać szczyty, jak Kasprowy, Giewont czy Rysy, ale i cieszyć oko cudnymi widokami w Tatrzańskim Parku Narodowym.

Słowem: o każdej porze roku w Tatrach nie sposób się nudzić, a górale dbają o to, by turyści tłumnie przyjeżdżali w góry. Jeśli i Ty wybierasz się w te góry, przed wyjazdem zaplanuj nie tylko noclegi czy atrakcje na miejscu, ale zadbaj o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.

 

Czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne w Polsce?

Wczasy powinny być okresem, kiedy odpoczywasz, spędzasz czas z rodziną czy przyjaciółmi i korzystasz z atrakcji w miastach, w którym przebywasz. Musisz jednak zawsze mieć na uwadze, że na urlopie mogą Cię spotkać przykre niespodzianki, na które w większości przypadków nie masz zbyt dużego wpływu.

Możesz jednak zadbać o to, by to ubezpieczyciel poniósł koszty szkód, jakie Cię dotkną. Nawet jeśli jedziesz na wczasy w Polsce, możesz mieć polisę dla podróżnych. Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne, jeśli nie jedziesz za granicę, tylko pozostajesz w Polsce? Z pewnością, zwłaszcza że możesz niskim kosztem składki zapewnić sobie szeroki zakres ochrony, łącznie z uzyskaniem świadczenia za nieszczęsliwy wypadek, OC w życiu prywatnym czy OC sportowe, czy oddzielny pakiet – ubezpieczenie rezygnacji z podróży..

 

Co obejmuje ubezpieczenie podróżne wakacji w Polsce – jaką ochronę zapewnia? NNW, OC w życiu prywatnym

Najlepiej sprawdzić na przykładzie, co może obejmować ubezpieczenie turystyczne w Polsce. W firmie UNIQA można znaleźć taką ofertę. W ramach jednej polisy zyskujesz ochronę przed wieloma ryzykami. Pakiet ubezpieczenia podróży po Polsce obejmuje:

  •         NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków,
  •         ubezpieczenie KL i rehabilitacji (kosztów leczenia) w wyniku NNW,
  •         ubezpieczenie OC w życiu prywatnym,
  •         OC sportowe, związane z amatorskim uprawianiem sportów, sprzęt sportowy,
  •         pakiet assistance.

Klient UNIQA uzyskuje przy tym dużą elastyczność w zakresie wyboru sum ubezpieczenia. Może więc zdecydować się na taką, która będzie dla niego odpowiednia. Sprawdź Ogólne Warunki Ubezpieczenia, by wiedzieć, czego oczekiwać od towarzystwa w trakcie podróży po Polsce.

O co można rozszerzyć ubezpieczenie podróżne na terenie Polski?

W standardowej ofercie ubezpieczenia turystycznego na wakacje w Polsce najczęściej nie ma uwzględnionego ryzyka np. uprawiania sportów ekstremalnych. Jednak można rozszerzyć ochronę, wykupując dodatkowe polisy lub odpowiedni wariant ochrony. W UNIQA rozszerzony zakres zapewnia pakiet TRAVEL SPORT PLUS. Uwzględnia ryzyko uprawiania narciarstwa, snowboardingu, co przyda się osobom aktywnie spędzających czas podczas urlopu w Tatrach. Obejmuje ono także OC sportowe za szkody, jakie narciarz może wyrządzić na stoku innym, czy uszkodzenie lub kradzież sprzętu sportowego.

Tagi: bezpieczeństwo góry Tatry turystyka ubezpieczenie


Powiązane artykuły