25 lip 2019

Interaktywne mapy “zdrapki” Tatr już dostępne!

Interaktywne mapy “zdrapki” Tatr już dostępne!

Tatrzańskie szlaki na mapach “zdrapkach” online!

 

Idea map “zdrapek” jest powszechnie znana w tradycyjnej, papierowej postaci. Na papierowych mapach, często atrakcyjnych graficznie, można zaznaczyć odwiedzone kraje świata a czasami i inne miejsca.

Niedawno pojawiła się aplikacja, dzięki której idea papierowych map ‘zdrapek” została przeniesiona do Internetu. W ramach interaktywnych map dostępnych w aplikacji Mapomania Online możliwe jest oznaczanie na interaktywnych mapach odwiedzonych miejsc. Co ciekawe w odróżnieniu od map papierowych w aplikacji możliwe jest “zdrapywanie” również szlaków i miejsc, a nie tylko krajów. Ponadto aplikacja oferuje możliwość spersonalizowania map, tj. nadania własnego tytułu mapie oraz umieszczenie na niej swojego zdjęcia lub avatara. Można będzie (niedługo) również dodać “piny” ze zdjęciami i opisami (również w postaci adresów URL) w ulubionych miejscach a potem taki własny i niepowtarzalny pamiętnik z mapa w tle opublikować na stronie www, blogu, wysłać adres mapy znajomym albo opublikować w postaci posta.

Jednymi z pierwszych map dostępnych w aplikacji są mapy “zdrapki” tatrzańskich szlaków oraz Tatrzańskie Dwutysięczniki (mapa dedykowana zdobywcom lub pretendentom do odznaki PTTK Tatrzańskie Dwutysięczniki). Jest również dostępna mapa Bieszczad a w przygotowaniu mapa Beskidu Śląskiego i Żywieckiego oraz innych gór w Polsce i za granicą.

Portal Tatromaniak.pl jest partnerem projektu i aplikacji Mapomania Online.

Szczegóły znajdziecie na stronie www.mapomania.pl

Zachęcamy również do skorzystania z PROMOCJI DLA TATROMANIAKÓW

 

Tagi: mapa mapa zdrapka Tatry


Powiązane artykuły