25 maj 2017

Integrowanie przez Wspinanie 2017 – wielka integracja w Dolinie Będkowskiej zakończona!

Integrowanie przez Wspinanie 2017 – wielka integracja w Dolinie Będkowskiej zakończona!

W dniach 19-21 maja odbyła się impreza Integrowanie przez Wspinanie. Była to już druga edycja, ale pierwsza w tak szerokim wydaniu.

 

Mnogość atrakcji, ciekawe prelekcje, warsztaty dla wspinaczy początkujących jak i zaawansowanych, a wreszcie dobra zabawa pod gwieździstym niebem – to wszystko miało miejsce w pięknej Dolinie Będkowskiej.

Wszelkie atrakcje zostały podzielone na bloki tematyczne. Sarnie Skały przyjęły wspinaczy stawiających pierwsze kroki pod czujnym okiem instruktorów ze szkoły wspinania „Ósemka”. Początkujący walczyli także na wędkach na Iglicy pod opieką szkoły wspinaczkowej „Kilimanjaro”. Brandysowa Skała cieszyła się dużą frekwencją ze względu na zjazdy linowe. Na Sokolicy zostały rozegrane zawody Rock Speed Climbing, w których najszybszy zespół pokonał Lot na Brandysa (VI,V,V+) w nieco ponad 10 minut! Przy Dupie Słonia za rozwój zaawansowanych wspinaczy odpowiadało KW KRAKÓW. W niedziele HardRock przeprowadzil warsztaty z latania i wyłapywania lotów. Natomiast przy schronisku Brandysówka wszystkich integrowała Scena Główna, na której wystąpili m.in. Piotrek Schab, Adam Gaduła Karpierz i Miłka Raulin.

Ponad głowami widzów królowała ponad 200-metrowa tyrolka! Trzeba wspomnieć też o Biegu Górskim o Puchar Rektora AWF, który urozmaicił intensywny sobotni dzień. O bezpieczeństwo na imprezie zadbało Rescue Service, przeprowadzając także bardzo ciekawe warsztaty z pierwszej pomocy.

Nie sposób wymienić wszystkich elementów urozmaiconego programu imprezy, dlatego krótki „film – podsumowanie” niech opowie sam za siebie. Zapraszamy też do śledzenia fanpage’a Integrowanie przez Wspinanie, gdzie z pewnością dowiecie się jak to wyglądało i jak będzie wyglądać w przyszłym roku!

 

Film: Adrian Jach

 

A my zapraszamy przy okazji na Letni Zlot Tatromaniaków, który odbędzie się już w dniach 9-11 czerwca. Szczegóły TUTAJ

Tagi: impreza Integrowanie Przez Wspinanie wspinaczka wspinanie


Powiązane artykuły