03 sie 2019

Hrubo Watra! Wielka charytatywna impreza pod Tatrami

Hrubo Watra! Wielka charytatywna impreza pod Tatrami

Wycieczki, warsztaty, wspólne ognisko, a przede wszystkim bezcenna radość z pomagania…to wszystko czeka na Was 10 sierpnia pod Tatrami.

 

10 Sierpnia pod Tatrami na Polanie Biały Potok zbierzemy się by pomóc koledze i jego rodzinie. Będzie się działo, każdy znajdzie coś dla siebie i duży i mały, a później zasiądziemy przy ognisku – Watrze z prawdziwego zdarzenia, która zapłonie rozpalona z płomyka nadziei który cały czas pali się w domu Szymka. Przyniesiemy go na Polanę i tam każdy będzie mógł się dorzucić jak i realnie tak i w przenośni, aż Hrubo Watra zapłonie żywym ogniem.

Będziemy : maszerować po górach, jeździć rowerami górskimi jak i szosowymi, szkolić się jak oddychać ( Maciej Szyszka) jak i z metody Wima Hofa, wspinać i wiele więcej, poniżej plan.

 

Ramowy program | zapisy na poszczególne atrakcje będą dostępne niebawem, jak i będzie można dołączyć na miejscu po uiszczeniu opłaty – zapraszamy!

08:30 Sztafeta biegowa pod przewodnictwem Przemka Sobczyka z Zakopanego, z domu Szymka, do Witowa (Polana Biały Potok) – Ogień dla Szymona

09:00 Rozpalenie Watry – Szałas na Polanie

09:15 Wycieczka Przyrodnicza z Janem Krzeptowski-Sabałą | Trasa: Kiry – Polana Pisana – Wąwóz Kraków – schronisko Ornak (Uwaga! Dla wszystkich uczestników będzie czekała cudowna szarlotka) – Smreczyński Staw – Kiry. Długość trasy: 15 km. Czas trwania wycieczki: 6-7 godzin

09:15 Wycieczka Nordic Walking śladami filmowych historii Kościeliska w towarzystwie Agnieszki Sitarz, prowadzenie Halina Olejniczak. Czas trwania wycieczki: 4 godziny

09:30 Ja – Rowerowe Podhale | Rajd rodzinny do Chochołowskiej |  Czas trwania wycieczki: 4 godziny

09:30 Trening na rowerach szosowych z Robertem Kojem | Czas trwania wycieczki: 4 godziny

10:00 Otwarcie miasteczka atrakcji dla dzieci. Tory przeszkód: biegowy, rowerowy, boisko do piłki nożnej

11:00 Wspinaczka pod czujnym okiem Karoliny Klimek – 2 godziny

11:00 Zumba dla małych i dużych | Joga

12:00 Zrób sobie pizzę – w tym pomoże Wam Szymon Styrczula-Maśniok

14:00 Warsztaty z metody Wim Hofa | instruktor Michał Sroka – 4 godziny

14:00 Oddychanie dla zdrowia | instruktor   Maciej Szyszka – 4 godziny

16:00 Wspinaczka pod czujnym okiem Karoliny Klimek – 2 godziny

16:00 Zumba dla małych i dużych | Joga

17:00 Wizyta w Muzeum Oscypka | Czas trwania wycieczki: 2 godziny

19:00 Otwarcie licytacji, przedstawienie przedmiotów licytacji

20:00 Hrubo Watra – Posiady przy ognisku:

 

Aby wziąć udział w jakiejś aktywności podczas Hruby Watry prosimy o wpłaty cegiełki minimum 30zł, razem możemy więcej! Cały dochód przeznaczony będzie na pomoc dla Szymka.  Liczymy na Was!

Dzieci biorą udział bezpłatnie!

 

IDEA – HRUBO WATRA

Hrubo Watra to idea pomocy dla jednego z nas, chłopaka aktywnego i kochającego Góry, Szymka, który obecnie nie może chodzić ani wykonywać żadnych nawet najprostszych zadań. Uwielbiał być  wśród natury, gór, tam żył i cieszył się tak jak i my wszyscy. 10 Sierpnia przybądźmy z znajomymi, przyjaciółmi, a najlepiej i z rodzinami na Polanę Biały Potok przy dol. Lejowej by ruszyć endorfiny i cieszyć się górami jak On. Pomożemy jemu i rodzinie w której ma oparcie.

Po całym dniu aktywnym zasiądziemy przy Ognisku, które rozpali każdy z nas! Przychodząc do ogniska będzie można dorzucić coś od siebie: kawałek drewna – cegiełkę, którą będzie można zakupić na miejscu.

Watra Online – to opcja dla przyjaciół, znajomych, którzy nie będąc na miejscu, będą mogli dorzucić drzewa do ogniska tak by płomień był większy i niósł się wysoko wysoko, hen nad smreki. A Idea pomocy dla Szymka rozjaśniła niebo i z ciągła więcej pomocnych dusz do ogniska. Poprzez transmisje online będzie można zobaczyć jak zakupione online polano – cegiełka,  trafia do naszego wspólnego ogniska: Watry, Hruby Watry!

Ekipa Hruby Watry

Znajomi, rodzina, przyjaciele!

 

Szczegóły na stronie www.hrubowatra.pl oraz na wydarzeniu na Facebooku!

Tagi: Hrubo Watra impreza Kościelisko pomoc


Powiązane artykuły