05 paź 2020

Górale wniosą Rayyana na Rysy! Chcą spełnić marzenie niepełnosprawnego chłopca

Górale wniosą Rayyana na Rysy! Chcą spełnić marzenie niepełnosprawnego chłopca

Ambitne przedsięwzięcie w bardzo szczytnym celu będzie miało miejsce jutro w Tatrach.

 

Rayyan Szczepaniak urodził się bez kości piszczelowej i stawu kolanowego. Ratunkiem dla chłopca i ucieczką przez amputacją nogi jest operacja w USA. Mama Rayyana wraz z bliskimi prowadzi zbiórkę funduszy na operację. Każdy z Nas może pomóc wpłacając pieniądze na www.siepomaga.pl/ostatniratunek

Poza uratowaniem nogi chłopiec ma jeszcze jedno marzenie. Chciałby…zdobyć Rysy! Był już w tatrzańskich dolinach, a ostatnio wyjechał kolejką na Kasprowy Wierch. Łukasz Rajba, Dariusz Pachut i Krzysztof Drabik chcą wnieść Rayyana na najwyższy szczyt Polski. Wraz z towarzyszącą grupą przyjaciół ruszą jutro z Palenicy Białczańskiej i w specjalnym nosidle przetransportują chłopca na sam wierzchołek.

„Idąc na Dach Polski chcemy wypromować zbiórkę chłopca na operację. Rodzina chłopca przyznaje, że jeśli nie uda się zebrać pieniędzy, to nie uda się uratować nóżki oraz kręgosłupa Rayyana i trzeba ją będzie amputować. Naszą akcją chcemy również pokazać, że nawet w takich sytuacjach warto mieć marzenia.” – piszą organizatorzy projektu.

Jak można pomóc? Wpłacając pieniądze, udostępniając link ze zbiórki na operację lub udostępniając informację o akcji.

Trzymamy kciuki!

Tagi: akcja niepełnosprawni pomoc Rysy


Powiązane artykuły