21 wrz 2014

Galeria autorska: Julita Chudko

Galeria autorska: Julita Chudko

Bohaterką drugiej odsłony cyklu „galeria autorska” jest Julita Chudko. Zapraszamy do zapoznania się z jej świetnymi zdjęciami Tatr.

 

Na początek tradycyjnie kilka słów o Autorce…

 

Julita Chudko  – jej przygoda z fotografią zaczęła się od…gór właśnie. To właśnie w czasie swoich wypraw górskich (bardzo często w odbywanych w pojedynkę) zorientowała się, że uwielbia fotografować. Bardzo lubi podróże, szczególnie jeśli można je połączyć z trekkingiem. Wędrowała nie tylko po wielu polskich górach, ale też po tych zagranicznych m.in. na Ukrainie, w Grecji, Albanii, Macedonii, Niemczech czy Austrii; chętnie zagląda w Alpy, zdobyła m.in. Grossglockner (3789 m n.p.m.), Grossvenediger (3662 m n.p.m.), Mont Blanc (4810 m n.p.m.). Wielbicielka sportu, a w szczególności wspinaczki, rowerów górskich i biegania (również po górach). Pochodzi z Bieszczad, ale żeby mieć bliżej w Tatry zamieszkała w Zakopanem. 

Po Tatrach nie tylko chodzi, ale i biega, wspina się, jeździ na nartach. W każdej z tych czynności zazwyczaj towarzyszy jej aparat fotograficzny, stąd bardzo często na jej zdjęciach powtarza się motyw ludzi w górach, szczególnie w aspekcie uprawiania przez nich sportów górskich. Poza tym ma wielki sentyment do fotografowania w Tatrach drzew i wody (robi również zdjęcia podwodne w tatrzańskich stawach). Nie specjalizuje się w szerokich panoramach, woli mocno skadrowane fragmenty rzeczywistości ukazane z przeróżnej perspektywy. Rzadko zabiera ze sobą w góry statyw. Fotografuje „z ręki” a raczej „z ziemi” bo w poszukiwaniu ulubionych kadrów bardzo często kładzie się wśród kamieni lub trawy. W Tatrach najbardziej lubi zimę.  Unika jak ognia w sezonie miejsc popularnych. Nie lubi zatłoczonych szlaków. Dzięki współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym może poruszać się poza nimi, stąd ma okazję fotografować w Tatrach miejsca znane jedynie nielicznym. 

 

GALERIA ZDJĘĆ:

 

1. Giewont latem

 

2. Kasprowy Wierch oglądany z Nosala

 

3. Małe Morskie Oko

 

4. Nad Stawem Staszica

 

5. Poranek nad Tatrami

 

6. Tatry Zachodnie jesienią

 

7. Wielka Siklawa

 

8. Tatrzański staw na granicy światów

 

9. Wspinacze pod Zadnim Mnichem

 

10. Wspinaczka w Tatrach

 

11. Czarny Staw pod Rysami

 

12. Tatrzański las

 

13. W drodze na Starorobociański Wierch

 

14. Snowboard w Tatrach

 

Zobacz więcej zdjęć Julity Chudko:

 

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/TrekkingAndClimbingPhotographyByJulitaChudko

Strona internetowa: www.julitachudko.pl

 

Tagi: fotografia galeria autorska Julita Chudko Tatry zdjęcia


Powiązane artykuły