29 sie 2014

Fruwając nad Tatrami…To się nazywa wolność! (FILM)

Fruwając nad Tatrami…To się nazywa wolność! (FILM)

– Każdy poranek na strefie spadochronowej w Nowym Targu rozpoczyna się od wspaniałego widoku na Tatry, każdy wylot to spoglądanie na Tatry…Aż w końcu nie wytrzymaliśmy i postanowiliśmy je „przelecieć” – mówi Dawid Winczewski, który od ponad dwóch lat skacze w stroju Wingsuit.

 

Przelot nad Tatrami to marzenie wielu. Im udało się je zrealizować. Bohaterowie filmu to skoczkowie spadochronowi ze strefy w Nowym Targu, prowadzonej przez szkołę skoczek.com.pl. Latają w strojach Wingsuit, czyli specjalnych kombinezonach, zmniejszających pionową prędkość opadania.

– W Paolsce jest nas niewielu, kilkanaście, może 20-kilka osób, które latają w takich strojach. Dzięki nim możemy pokonywać większe dystanse niż zwykli skoczkowie, nawet 6-7 kilometrów w poziomie – mówi Dawid Winczewski. – Przez większość weekendów skaczemy w strefie spadochronowej w Nowym Targu, prowadzonej przez szkołę skoczek.com.pl. Któregoś razu wpadł nam do głowy pomysł wyskoczenia nad górami. Jako że mamy możliwość pokonania dużej odległości, po wyliczeniach okazało się, że możemy wyskoczyć w okolicach Giewontu i dolecimy pod Wielką Krokiew.

Skoczkom zależało, aby wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Znaczyło to, że samolot mógł wlecieć na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego dopiero na odpowiedniej wysokości. Również spadochrony trzeba było rozłożyć poza granicami Parku, do tego zdobyć pozwolenie na lądowanie na prywatnym terenie w Zakopanem. – Na szczęście wszystko się udało i nasz projekt zakończony został powodzeniem – cieszy się Dawid Winczewski.

Film z przelotu zapiera dech w piersiach:

Tagi: Giewont lot lot nad Tatrami przelot skoki spadochron Tatry Wielka Krokiew


Powiązane artykuły