02 lip 2018

„Fotografowie dla Miłosza” – zebraliśmy ponad 30 tys. złotych! DZIĘKUJEMY!

„Fotografowie dla Miłosza” – zebraliśmy ponad 30 tys. złotych! DZIĘKUJEMY!

Dzięki Waszej hojności na leczenie i rehabilitację 5-letniego Miłosza zebraliśmy aż 33 tysiące złotych.

 

Celem akcji była pomoc Miłoszowi, dzielnemu 5-latkowi, od urodzenia zmagającemu się z długą listą schorzeń, wśród których najpoważniejsze to MPD (mózgowe porażenie dziecięce) oraz dyzatria (zaburzenia mowy). Mimo swoich problemów pozostaje bardzo pozytywnym chłopcem, nie poddaje się i walczy o poprawę swojego zdrowia.

Historia Miłosza poruszyła fotografa Marcina Kęska, który zebrał kilkudziesięciu kolegów po fachu z całej Polski i zachęcił do przekazania swoich prac na licytację, z której cały dochód przeznaczony został na leczenie i rehabilitację, pochłaniającą każdego miesiąca niemałe kwoty. Na profilu Tatromaniaka na Facebooku utworzyliśmy specjalny album, w którym zamieszczone zostały 72 doskonałe zdjęcia krajobrazowe. Dodatkowo, wylicytować można było również wycieczkę w Tatry z licencjonowanym przewodnikiem.

Licytacja cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Jak zwykle nie zawiedliście również w kwestii pomocy z rozprzestrzenieniem akcji poprzez udostępnienia. Finalnie, dzięki Waszej hojności udało się zebrać aż 33 tysiące złotych!

Oto kilka słów podziękowania od Justyny Pałaszewskiej, mamy Miłosza:

„Dzięki Waszemu wsparciu przez kolejny rok będziemy mogli zmierzyć się z wyzwaniami, które funduje Miłoszowi codzienność. Nie jest łatwo, ale najważniejsze jest to, że nie jesteśmy sami w tej nierównej walce o lepsze jutro naszego syna. Dzięki zebranej kwocie podczas akcji „Fotografowie dla Miłosza” możemy zapewnić dziecku systematyczną rehabilitację, możemy również dalej szukać i próbować nowych rozwiązań, aby pomóc Miłoszowi pokonywać kolejne szczyty w drodze do samodzielności.

Dziękujemy za danie nam szansy w budowaniu lepszej przyszłości Miłosza, za poczucie, że robimy wszystko co się da (na miarę naszej obecnej wiedzy i możliwości), żeby jak najlepiej pomagać naszemu dziecku, za możliwość przepędzenia bezsilności, która zaprząta nasze głowy. Ofiarowaliście nam bardzo dużo wsparcia, a my obiecujemy, że zrobimy wszystko, co w naszej rodzicielskiej mocy, żeby ten kolejny rok jak najlepiej wykorzystać!”

 

Podsumowanie:

– 43 fotografów brało udział w akcji oraz 1 przewodnik tatrzański
– w licytacji brały udział 72 prace i 1 wycieczka w góry
– 1 osoba wylicytowała 3 prace
– 9 osób wylicytowało po 2 prace
– największa wylicytowana kwota za 1 pracę to 1200 zł
– najmniejsza wylicytowana kwota za 1 pracę to 150 zł
– przesyłki rozjechały się po całej Polsce od morza aż po góry, od zachodu po wschód
– 2 zdjęcia pojechały za granicę naszego kraju (USA)
– zebrana kwota to 33 tys. złotych

 

Tagi: fotografia fotografowie dla Miłosza licytacja pomoc zbiórka


Powiązane artykuły