07 Wrz 2014
3

Dzień dobry, cześć – film o górskim savoir vivre

Wzajemne pozdrowienie na szlaku to jeden z bardziej pozytywnych zwyczajów związanych z chodzeniem po górach. Obejrzyjcie poświęcony mu ciekawy film dokumentalny.

 

Tagi: cześć dzień dobry góry kultura ludzie pozdrowienie szlak


Zalogowany jako :

Dodaj komentarz:

Komentarze:
Image of Irka75

Irka75 |7 września 2014

Tak powinno być wszędzie nie
Tak powinno być wszędzie nie tylko w górach

Image of skalog

skalog |13 września 2014

Dobry zwyczaj, aczkolwiek
Dobry zwyczaj, aczkolwiek coraz bardziej zagarniany przez spacerowiczów z "dołu" np. idąc doliną kościeliską...schodzą po tygodniowym pobycie z gór, brudną, zmęczoną, głodną masz już mniejszą ochotę odpowiadać wszystkim w japonkach "cześć".

Image of Marlboro1410

Marlboro1410 |29 maja 2017

Nic nowego - chodzę po górach
Nic nowego - chodzę po górach około 10-12 lat i od pierwszych wypraw daję się takie rzeczy przyswoić (oczywiście mowę o chodzeniu po górach a nie jazdy na krupówki i pisaniu że się w górach było ;). Jeżdzę równiez motocyklem - tam sytuacja jest podobna - każdy każdego pozdrawia i łącząc się pasją jest otwarty na kontakt - w przeciwieństwie do kierowców samochodowych.

Podobnie z resztą jest i na rowerze - rowerzysta zawsze odpowiada cześć czy odmachuje - rowerzysta "niedzielny" często albo nie odpowiada albo wręcz jak się spotka starsza osobę to potrafi strzelić spojrzenie z byka że młokos "cześć" mówi.

Powiązane artykuły

Ostatnio Dodane Zdjęcia

Dołącz do społeczności Tatromaniaka

ZAREJESTRUJ SIĘ