18 gru 2015

Darth Vader w Tatrach. Tak fan uczcił premierę Gwiezdnych Wojen (ZDJĘCIA)

Darth Vader w Tatrach. Tak fan uczcił premierę Gwiezdnych Wojen (ZDJĘCIA)

Dziś polska premiera nowej części „Gwiezdnych Wojen”. Z tej okazji Darth Vader pojawił się również w Tatrach!

 

Wszystko za sprawą miłośnika sagi, 19-letniego Kuby Witosa z Zakopanego, który swoje urodziny postanowił uczcić w oryginalny sposób.

„O godzinie 8:00 wystartowałem z Kuźnic, o 9:30 byłem przy Schronisku '”Murowaniec” na Hali Gąsienicowej. Zjadłem tam szybkie śniadanie i wyruszyłem dalej spokojnym krokiem do Czarnego Stawu Gąsienicowego. Tam już musiałem ubrać cały ekwipunek wspinaczkowy. O godzinie 10:45 zacząłem wchodzić na przełęcz Karb, szło się fajnie, śnieg był stabilny, a twarda pokrywa sprawiała że raki trzymały się bardzo dobrze. Na wierzchołku Kościelca (2155 m n.p.m.) znalazłem się o godzinie 12. Zero wiatru i piękna pogoda.” – relacjonuje.

I tu zaczął się prawdziwy plan Kuby. „Kombinowałem skąd zorganizować strój Dartha Vadera, głównego bohatera Gwiezdnych Wojen. I udało się za pomocą mojej przyjaciółki Ani, która załatwiła mi maskę Vadera i oraz Adriana Gładeckiego, który pożyczył mi płaszcz. Jestem bardzo wdzięczny i dziękuję. Na szczycie zjadłem obiad i wypiłem ciepłą herbatkę, po czym zacząłem robić zdjęcia. Poźniej zaczęło się spokojne schodzenie i tak o to wróciłem do domu cały i zdrowy.” – mówi zakopiańczyk.

Poniżej kilka zdjęć z wyprawy Dartha Vadera:

fot. Kuba Witos, Wici Photography

Tagi: Darth Vader Gwiezdne Wojny Kościelec Tatry zdjęcia


Powiązane artykuły