02 lip 2019

Chciał popełnić samobójstwo w Tatrach. Ratownicy TOPR odnaleźli i powstrzymali mężczyznę

Chciał popełnić samobójstwo w Tatrach. Ratownicy TOPR odnaleźli i powstrzymali mężczyznę

Walkę z czasem przypominały poszukiwania Ukraińca, który przyjechał w Tatry w celach samobójczych.

 

Dokładny opis sytuacji przedstawiony został w najnowszej kronice Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. We wtorek 25 czerwca po godzinie 17 Komenda Policji w Krakowie przekazała do TOPR informację, że około 10-11 wyruszył w Tatry w celach samobójczych 26-letni turysta z Ukrainy. Według relacji kolegi turysty, miał on udać się w rejon Morskiego Oka lub Doliny Pięciu Stawów Polskich. Ratownicy otrzymali również informację wyglądzie poszukiwanego.

„Sprawdzono okoliczne schroniska, czy poszukiwany turysta tam się nie pojawił. Informację o nim przekazano ratownikom znajdującym się w terenie i Straży Parku. Jego koledzy poinformowali ratowników, że poszukiwany był widziany w rejonie Siklawy. Dyżurny ze Stawów przekazał informację, że turyści widzieli mężczyznę odpowiadającemu wyglądem poszukiwanemu, na szlaku na trawersie Dolinki Buczynowej. Przed godziną 20 wystartował w tamten rejon śmigłowiec.” – informuje Adam Marasek.

Z pokładu śmigłowca w Dolince Buczynowej udało się dostrzec poszukiwanego. Ratownicy desantowali się przy nim i przetransportowali do Zakopanego, gdzie mężczyzna został przekazany policji.

Źródło: TOPR, fot. Tatry i My

Tagi: kronika ratownictwo samobójstwo TOPR


Powiązane artykuły