24 lut 2021

Chce wbiec na Rysy jak najwięcej razy w ciągu doby. Niezwykłe wyzwanie Romana Ficka

W ciągu najbliższych dni Roman Ficek spróbuje zrealizować swój projekt zakładający zdobycie Rysów jak największą ilość razy w ciągu 24 godzin.

 

Roman Ficek to czołowy polski biegacz górski ultra. Jest rekordzistą w czasie przejścia Głównego Szlaku Beskidzkiego (ok. 517 km), który pokonał kilka miesięcy temu w…107 godzin (CZYTAJ WIĘCEJ), a także zwycięzcą wielu zawodów biegowych, m.in. ubiegłorocznej edycji Tatra Fest Bieg. Najnowszym wyzwaniem, jakie Roman postawił przed sobą jest wejście na Rysy jak najwięcej razy w ciągu jednej doby. Przewyższenie ze schroniska nad Morskim Okiem to ok. 1100 m.

Roman zdaje sobie sprawę, że zadanie jest bardzo trudne i towarzyszyć mu musi duża ostrożność. Czas jego realizacji uzależniony był w znacznej mierze od panujących warunków i zagrożenia lawinowego. Dziś pochodzący ze Skawicy biegacz przekazał, że swoją próbę podejmie w ciągu najbliższych dni. Roman celowo nie podaje dokładnej daty, aby nikt nie chciał dotrzymywać mu towarzystwa. „Szlak na Rysy zimą jest niebezpieczny i nie chciałbym stwarzać tam niebezpieczeństwa jeszcze większego niż jest. Są osoby, które deklarowały się biegać tam ze mną i bardzo to miłe, lubię Was wszystkich i szanuję, ale wolałbym nie tym razem. I nie chcę by ktokolwiek tam biegał ze mną lub nawet pół kilometra za mną. To nie miejsce na integracje biegową.” – pisze.

Pozostaje trzymać kciuki za bezpieczną realizację celu!

Tagi: bieganie Morskie Oko projekt Roman Ficek Rysy wyzwanie


Powiązane artykuły