13 lip 2016

Cała Orla Perć w 1 godzinę 16 minut! Niezwykły wynik Piotra Łobodzińskiego

Cała Orla Perć w 1 godzinę 16 minut! Niezwykły wynik Piotra Łobodzińskiego

To najprawdopodobniej najszybsze pokonanie Orlej Perci w jej historii.

 

Piotr Łobodziński to utytułowany polski lekkoatleta, biegacz górski i przełajowy. Od kilku lat specjalizuje się w bieganiu po schodach, tzw. towerrunningu – jest m.in. mistrzem świata w tej dyscyplinie. W zeszłym roku pisaliśmy o Piotrze przy okazji jego rekordu w czasie zdobycia Rysów. Trasa z Palenicy Białczańskiej zajęła mu wówczas 1 godzinę i 32 minuty! (CZYTAJ WIĘCEJ).

Tym razem postanowił zmierzyć się z kolejnym, chyba jeszcze większym wyzwaniem, jakim było jak najszybsze przejście Orlej Perci, najtrudniejszego szlaku Tatr. Trasę od Zawratu po Krzyżne pokonał w imponującym czasie…1 godziny 16 minut!

„Nie zalecam naśladowania i próbowania, to dość techniczny szlak. Niemniej ja czułem się bardzo pewnie, nie podejmowałem żadnego ryzyka, kontrolowałem wszystkie swoje kroki i chwyty. Uprzedzam ewentualny hejt. Moim zdaniem góry są również do biegania, a rekordy są po to by je poprawiać. Przed atakiem leżałem 3h nad jeziorem w Dolinie Pięciu Stawów podziwiając i kontemplując otaczającą piękną przyrodę.” – pisze na swoim profilu na Facebooku, uprzedzając głosy krytyki, których w takich sytuacjach nigdy nie brakuje.

Gratulujemy!

 

Źródło, fot. Piotr Łobodziński Towerrunner

Tagi: bieganie Krzyżne Orla Perć Piotr Łobodziński rekord sport turystyka Zawrat


Powiązane artykuły