01 cze 2016

„Blogórosfera” – pierwsze spotkanie polskiej blogosfery górskiej

„Blogórosfera” – pierwsze spotkanie polskiej blogosfery górskiej

Serdecznie zapraszamy na spotkanie blogerów górskich, które objęliśmy patronatem medialnym.

 

Spotkanie odbędzie się 9 lipca 2016 r. w Radomiu. Jego pomysłodawczynią i organizatorką jest Gosia, prowadząca bloga Ruda z wyboru. Oto co sama pisze o całej akcji:

„Pierwsze spotkanie polskiej blogosfery górskiej już niebawem!

Poza górskimi wędrówkami, łączy nas jeszcze jedna pasja: przekuwamy owe wędrówki w kolejne opowieści, godzinami ślęczymy nad wyborem i obróbką zdjęć je obrazujących, swoim hobby dzielimy się ze światem, starając się rozsądnie zachęcać innych do wyboru górskiej ścieżki życia. Za darmo, po prostu, dla radości własnej i tych po drugiej stronie internetu. Ujmując to zwięźle: blogujemy o górach.

To chyba zawsze zaczyna się tak samo. Własny adres www i pierwsze, nieśmiałe teksty. Nerwowe zerkanie w statystyki, czy ktoś tu w ogóle trafia, poza znajomymi, którym podrzuciliśmy linka. O ile starcza nam motywacji i wytrwałości, wreszcie ktoś trafiać zaczyna. A stąd już tylko krok do: „cześć, fajnie piszesz!” zasłyszanego z zaskoczenia na szlaku. W międzyczasie orientujemy się, że takich jak my jest więcej, zaczynamy śledzić ich blogowe poczynania, podglądać, inspirować się. Wirtualnie się poznajemy. A co, gdyby tak spotkać i poznać się naprawdę?

Powodów i tematów do rozmów mamy aż nadto. Konferencje, eventy, spotkania od wielu już lat z powodzeniem integrują polską blogosferę, owocując licznymi projektami, współpracami, czy po prostu znajomościami i przyjaźniami. Trudno raczej oczekiwać, aby ktoś z zewnątrz zechciał zaoferować tego typu wydarzenie grupie blogerów górskich. Dlatego postanowiłam zrobić to ja – jedna z nich.

Od prawie trzech lat prowadzę poczytnego bloga oscylującego tematyką głównie wokół Tatr. Opowiadam o własnych wędrówkach, opisuję popularne tatrzańskie szlaki, tworzę teksty ze wskazówkami dla początkujących turystów. Wydarzenie, które organizuję, będzie nie tylko okazją do integracji górskiej blogosfery.

Spotkanie odbędzie się na obiekcie ścianki wspinaczkowej, co zapewni górskie skojarzenia, pomimo zupełnie nie-górskiego położenia Radomia na mapie Polski. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach wspinaczkowych oraz wysłuchają prelekcji wybitnego polskiego taternika – Andrzeja Marcisza. Zaplanowane są również zajęcia nastawione na szlifowanie typowo blogerskich umiejętności: warsztaty z personal brandingu.

Mam nadzieję, że planowane przeze mnie spotkanie, będzie interesującym wydarzeniem, zarówno dla mnie samej, jak i dla innych blogerów. Chciałabym, abyśmy, jako bardzo specyficzna gałąź polskiej blogosfery, wyszli z cienia blogów podróżniczych i zaistnieli jako po prosu blogosfera górska. Przede wszystkim jednak wyznaję ideę, że nie ma nic fajniejszego i bardziej wartościowego, niż poznawanie ludzi. Najważniejszy cel rokuje zatem całkiem nieźle w kwestii swojego zrealizowania!”

 

Zainteresowanych udziałem odsyłamy do organizatorki – Ruda z wyboru.

 

Tagi: blog blogi górskie blogosfera góry Ruda z wyboru spotkanie


Powiązane artykuły