06 cze 2015

Bieg Marduły: Rekord trasy Marcina Świerca!

Bieg Marduły: Rekord trasy Marcina Świerca!

Ze znakomitym czasem 3:01:19 Marcin Świerc wygrał Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły.

 

Uczestnicy biegu wystartowali dziś o 7 rano spod kina „Sokół”. Trasa biegu wiodła ulicami Krupówki, Władysława Zamoyskiego, Tytusa Chałubińskiego oraz Aleją Przewodników Tatrzańskich, aż do Tamy w Kuźnicach. W tym miejscu zawodnicy odbijali w lewo i rozpoczynali podbieg na Nosal (zielonym szlakiem), ze szczytu zbiegając na Nosalową Przełęcz (zielonym szlakiem) do Kuźnic. Dalej (żółtym szlakiem) przez Dolinę Jaworzynki na Przełęcz Między Kopami i niebieskim do schroniska Murowaniec i nad Czarny Staw Gąsienicowy.

Przy stawie rozpoczynali stromy i niebezpieczny podbieg na Przełęcz Karb, z której zbiegali w kierunku Czerwonych Stawków. Dalszy etap do podbieg na przełęcz Liliowe (ze Świnickiej Przełęczy zrezygnowano ze względu na warunki) i Beskid. Następnie zbiegali na Suchą Przełęcz, zdobywając wkrótce szczyt Kasprowego Wierchu. Kolejną częścią był długi zbieg (zielonym szlakiem) przez Myślenickie Turnie do Kuźnic. Tam zawodnicy odbijali na niebieski szlak w kierunku Kalatówek, kilkadziesiąt metrów przed hotelem skręcając w prawo (czarny szlak) na Ścieżkę nad Reglami. Przy skrzyżowaniu szlaków trasa odbijała do Doliny Białego, prowadząc do jej wylotu. Ostatni etap to już łagodny zbieg ulicami: Droga do Białego, Grunwaldzka, Staszica i Plac Niepodległości gdzie usytuowana jest wymarzona meta.

Najszybciej trasę pokonał Marcin Świerc, uzyskując najlepszy w historii biegu czas 3 godzin 1 minuty i 19 sekund. Gratulujemy!

Marcin ma na swoim koncie wiele tytułów w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej, jak również budzące respekt osiągnięcia w Tatrach. W zeszłym roku w 1,5 godziny wbiegł z Palenicy Białczańskiej na szczyt Rysów (czytaj więcej).  

fot. Marcin Świerc na trasie/Marcin Świerc FanPage

Tagi: Bieg Marduły bieganie sport


Powiązane artykuły