01 maj 2015

Biało-czerwone flagi na najwyższych szczytach polskich gór

Biało-czerwone flagi na najwyższych szczytach polskich gór

2 maja na pięciu najwyższych szczytach różnych pasm górskich w Polsce zawisną biało-czerwone flagi. Na taki pomysł wpadli dziennikarze RMF FM, by uczcić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

 

„Wywieszenie flagi to najprostszy, ale i najbardziej wyrazisty przejaw naszego patriotyzmu” – czytamy na portalu rmf24.pl. Plan zakłada wniesienie flag na Rysy, Babią Górę, Śnieżkę, Tarnicę i Łysicę, czyli najwyższe polskie szczyty kolejno: Tatr, Beskidów, Karkonoszy, Bieszczadów i Gór Świętokrzyskich.
 
Najwcześniej na szlak wyruszy Maciej Pałahicki, który wraz z przewodnikiem wejdzie na Rysy, by w południe zawiesić flagę w najwyższym punkcie Polski (2499 m n.p.m.). Po rozłożeniu jej rozmiar wyniesie 2,5 metra szerokości i 4 metry długości, być może będzie zatem widoczna przy wszelkich zbliżeniach na wierzchołek (przez lornetkę lub teleobiektyw).
 
W czasach, kiedy patriotyzm dla wielu ludzi jest ideą nie znajdującą zastosowania w życiu, a polska flaga często nie jest traktowana z odpowiednim szacunkiem, tego typu akcja z pewnością warta jest zauważenia.
fot. Krzysztof Dudzik
 
 

Tagi: flaga Polska Rysy


Powiązane artykuły