09 lut 2017

100 polskich szczytów na 100-lecie niepodległości. Niezwykły projekt zakopiańczyka

100 polskich szczytów na 100-lecie niepodległości. Niezwykły projekt zakopiańczyka

Wojciech Szatkowski chce wejść na nartach skiturowych na sto szczytów i uczcić w ten sposób 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Jak informuje Tygodnik Podhalański, realizacja projektu nastąpić ma w sezonie zimowym 2017/2018. Jego autor nie jest przypadkowy. Wojciech Szatkowski to jeden z czołowych znawców historii polskiego narciarstwa, autor licznych przewodników skiturowych, mający na swoim koncie ponad 450 tur i zjazdów narciarskich w Tatrach.

Zakopiańczyk zamierza w jednym sezonie zdobyć 100 polskich szczytów od Bieszczadów po Karkonosze i zjechać ze wszystkich na nartach. Na grudzień 2017 r. Wojciech planuje Pieniny, na styczeń – Bieszczady, luty i marzec – Beskidy i Sudety, kwiecień i maj – Tatry. Wiele zależeć będzie oczywiście od warunków pogodowych i pokrywy śnieżnej w poszczególnych pasmach. Na liście, poza najwyższymi szczytami, znalazły się także niższe, ale nie mniej ambitne. W Tatrach będą to m.in. Niżnie Rysy, Kościelec, Świnica, Kozi Wierch, Zadni Granat czy Giewont. Wisienką na torcie będzie oczywiście zjazd z polskiego wierzchołka Rysów.

Projekt zapoczątkowany zostanie symbolicznie przy Drzewie Wolności, czyli lipie posadzonej 11 listopada 1918 r. naprzeciw starego kościółka przy ul. Kościeliskiej w Zakopanem.

Trzymamy kciuki za powodzenie akcji!

Źródło: www.tygodnikpodhalanski.pl

Tagi: akcja góry narciarstwo narty Polska projekt skitury


Powiązane artykuły