07 lis 2014

Badania obciążenia koni na drodze do Morskiego Oka – sprzeczne wnioski ekspertów

Badania obciążenia koni na drodze do Morskiego Oka – sprzeczne wnioski ekspertów

28 października wykonano badania masy trzech wozów oraz sił uciągu koni pracujących na drodze do Morskiego Oka. Ich wyniki zostały opracowane przez dra hab. Ryszarda Kolstrunga oraz mgr inż. Beatę Czerską.

 

Zobacz opracowania:

Opracowanie dra hab. Ryszarda Kolstrunga – załącznik 1

Opracowanie mgr inż. Beaty Czerskiej – załącznik 1, załącznik 2

 

Oba opracowania różnią się pod kątem końcowych wniosków. Wobec tego Tatrzański Park Narodowy podjął decyzję o przesłaniu ich do zaopiniowania wszystkim członkom Grupy Roboczej obecnym na spotkaniu w dyrekcji TPN w dniu 15.10.2014 r. W przypadku braku osiągnięcia konsensusu co do oceny i wniosków płynących z wyników badania, TPN przewiduje ich skonsultowanie z uzgodnionym przez strony ekspertem lub zespołem ekspertów.

Obecnie trwają czynności związane z produkcją prototypu wspomagania elektrycznego wozów. Gdyby pojazd ten sprawdził się w testach na drodze do Morskiego Oka i miał zostać skierowany do produkcji, wówczas Tatrzański Park Narodowy musi zlecić ją podmiotowi wybranemu w drodze postępowania opartego o wymogi ustawy o zamówieniach publicznych. W związku z tym już w najbliższych dniach zostanie ogłoszone postępowanie, w ramach którego TPN zaprosi wszystkich zainteresowanych wykonawców do składania ofert – czytamy w komunikacie na stronie TPN.

Źródło: www.tpn.pl

Tagi: badania konie Morskie Oko TPN transport konny


Powiązane artykuły