12 kw. 2022

ANYWHERE OUTDOORS – NOWA KOLEKCJA TREKKINGOWA 4F

ANYWHERE OUTDOORS  – NOWA KOLEKCJA TREKKINGOWA 4F

Niezależnie od tego, czy wspinasz się w górach czy lubisz długie spacery po lesie, komfort termiczny to podstawa, żeby czerpać przyjemność z tych aktywności. Najłatwiej o niego zadbać, ubierając się na cebulkę. Kilka lekkich, pakownych warstw w plecaku pozwoli Ci dostosować się do każdych warunków i zachować optymalną temperaturę ciała.

 

WARSTWA BAZOWA

To pierwsza, przylegająca do skóry warstwa. Jej zadaniem jest odprowadzanie wilgoci i utrzymywanie stałej temperatury ciała. Wiosną i latem może to być lekka techniczna koszulka, jesienią i zimą warto wyposażyć się w szybkoschnącą bieliznę termoaktywną.

SPRAWDŹ: https://4f.com.pl/landing/anywhere-outdoors

 

WARSTWA ŚRODKOWA

To warstwa izolacyjna noszona pomiędzy warstwą bazową a zewnętrzną, której głównym celem jest zagwarantowanie Ci komfortu cieplnego. Powinna być jak najbardziej oddychająca i przewiewna. Najczęściej jej funkcję pełnią polary, softshelle, a także cienkie kurtki puchowe.

SPRAWDŹ: https://4f.com.pl/landing/anywhere-outdoors

 

WARSTWA ZEWNĘTRZNA

Warstwa zewnętrzna, czyli zazwyczaj kurtka membranowa, stanowi bezpośrednią ochronę przed najcięższymi warunkami atmosferycznymi – wiatrem, deszczem i śniegiem. Z jednej strony musi być wodoodporna, tak by chronić cię przed wilgocią z zewnątrz, z drugiej oddychająca, by odprowadzać tę z wewnątrz. Warstwę tę wkłada się z reguły podczas ekstremalnej pogody lub dopiero na szczycie, rzadko zaś podczas podejścia. Ważne jednak, by mieć ją zawsze przy sobie, powinna więc być lekka i pakowna, by zajmować jak najmniej miejsca w plecaku.

SPRAWDŹ: https://4f.com.pl/landing/anywhere-outdoors

 

Dlaczego warto ubierać się na cebulkę?

Możesz szybko dostosować się do zmieniającej się pogody i aktualnego poziomu aktywności – co innego wkładasz na siebie, gdy szybko maszerujesz, co innego, gdy pijesz herbatę podczas postoju.

Pamiętaj, że w outdoorze wszystkich warstw możesz używać przez cały rok, w różnej kombinacji! Cienka puchówka może przydać się nawet latem, kiedy śpisz pod namiotem w górach i różnica temperatur pomiędzy dniem a nocą potrafi wynieść nawet 25 stopni.

Więcej: Odzież trekkingowa, ubrania na trekking | 4f.com.pl.

Tagi: 4F odzież porady turystyka ubranie


Powiązane artykuły