27 gru 2014

23. Finał WOŚP w Pięciu Stawach

23. Finał WOŚP w Pięciu Stawach

Podobnie jak w poprzednich kilku latach, w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich odbędzie się styczniowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Grupka wolontariuszy wraz z innymi klubowiczami pojawi się już 9 stycznia., by w sobotę 10 stycznia być na miejscu od samego rana. Wieczorem tradycyjnie gorąca aukcja, a w niedzielę około południa niespieszny powrót Doliną Roztoki na Palenicę Białczańską – czytamy na stronie www.piecstawow.pl

Współorganizatorem akcji jest Klub Podróżników Śródziemie, który zebrał szereg wartościowych przedmiotów do zlicytowania w schronisku. Są wśród nich m.in.:

– koszulka Adama Bieleckiego z akcji Czyste Góry Czyste Szlaki (rozmiar M)

fot. www.klubpodroznikow.com

– kalendarz na rok 2015 od Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego z autografami „ludzi gór”, m.in. Adama Bieleckiego, Ryszarda Pawłowskiego, Martyny Wojciechowskiej, Janusza Majera, Janusza Gołębia, Grzegorza Bargiela, Krzysztofa Wielickiego, Kacpra Tekieli, Szymona Ziobrowskiego (rozmiar kalendarza: 48×70 cm)

fot. www.klubpodroznikow.com

– książka „Lawinowe ABC” z autografem Kingi Baranowskiej (od Fundacji im. Anny Pasek)

fot. www.klubpodroznikow.com

W zeszłym roku podczas aukcji w Dolinie Pięciu Stawów Polskich zebrano 7 000 zł, co stanowi najlepszy wynik w historii karpackich finałów WOŚP. Za 3 000 zł zlicytowano wówczas wejście na Gerlach z ratownikiem TOPR.

Tagi: aukcja Dolina Pięciu Stawów Polskich Klub Podróżników Śródziemie Pięć Stawów schronisko WOŚP


Powiązane artykuły