22 lut 2021

1100 km wędrówki! Łukasz Supergan ukończył zimowe przejście górami Polski

Niezwykłego wyczynu dokonał Łukasz Supergan, finalizując dziś przejście gór Polski od zachodu po wschód.

 

Łukasz wymyślił projekt zakładający zimowe przejście górami Polski od Gór Izerskich na zachodzie po Bieszczady na wschodzie. Wyruszył na szlak 4 stycznia w Świeradowie Zdroju, wędrując następnie przez Karkonosze, Góry Krucze, Góry Kamienne, Góry Sowie, Góry Stołowe, Góry Bystrzyckie, masyw Śnieżnika, Góry Złote i Góry Opawskie. 25 stycznia ukończył Główny Szlak Sudecki, kierując się dalej w pasmo Beskidu Śląskiego, na Podhale, Spisz, Pieniny, Beskid Sądecki, Beskid Niski i wreszcie Bieszczady.

Wędrował w bardzo różnych warunkach pogodowych, również tych bardzo trudnych jak zamiecie czy największe mrozy, często torując drogę w głębokim śniegu. Upór i determinacja opłaciły się.

„Dziś o 13.00, po 48 dniach 16 godzinach wędrówki, stanąłem na Przełęczy Bukowskiej, na wschodnim skraju Bieszczadów. W tym miejscu czerwony szlak osiąga najdalszy punkt na wschodzie, dotykając granicy ukraińskiej. Na tym odległym by punkcie kończę ok. 1100 km zimowe przejście gór Polski” – napisał Łukasz na swoim profilu na Facebooku.

To pierwsze takie przejście w historii Polski, wielkie gratulacje!

Tagi: góry Łukasz Supergan wędrówka


Powiązane artykuły