Dolina Małej Łąki

KolorCzas przejściaTrudność
Kolor:
Czas przejścia:
1 godz.
Trudność:

Leśny szlak wyprowadza na niezwykle malowniczą Wielką Polanę Małołącką, z której wspaniale prezentują się Czerwone Wierchy i Giewont.

Wycieczkę rozpoczynamy u wylotu Doliny Małej Łąki, który znajduje się przy drodze prowadzącej z Zakopanego do Kościeliska (ok. 4 km od centrum). Najlepiej dotrzeć tu własnym samochodem lub busem. Za kasą biletową Tatrzańskiego Parku Narodowego wchodzimy na żółty szlak, który początkowo biegnie równolegle z niebieskim (na Przysłop Miętusi).

Idziemy szeroką ścieżką przez las, wzdłuż Małołąckiego Potoku. Teren wznosi się bardzo delikatnie, przez co na razie nie odczuwamy żadnego zmęczenia. Wkrótce docieramy do rozdroża, na którym skręcamy w lewo, trzymając się żółtych znaków. Dalej wędrujemy bardziej pod górę, cały czas odcinkiem reglowym. Wreszcie po niemal godzinie od początku wycieczki wychodzimy na skraj Wielkiej Polany Małołąckiej. Otwiera się przed nami piękny krajobraz doliny, w którym wyróżniają się urwiste ściany Wielkiej i Pośredniej Turni w masywie Małołączniaka. Bardziej na lewo widać również Giewont.

Z tego miejsca kontynuować możemy wędrówkę właśnie na Kondracką Przełęcz i dalej Giewont lub Kopę Kondracką. Innym rozwiązaniem jest spacer na Przysłop Miętusi (15 min), z którego wybrać się możemy na Małołączniak lub zejść do Doliny Kościeliskiej.

Galeria zdjęć z Doliny Małej Łąki zostanie uzupełniona przy najbliższej możliwej okazji.

Powrót do listy szlaków