Jesienny zlot Tatromaniaków: wejście na Mnicha

Jesienny zlot Tatromaniaków: wejście na Mnicha

 

 

Mnich to jeden z najpopularniejszych celów wspinaczkowych w Tatrach. Charakterystyczna, strzelista sylwetka przyciąga wzrok każdego, kto patrzy na niego znad brzegu Morskiego Oka. Z tej perspektywy Mnich sprawia wrażenie bardzo trudno dostępnego. Na szczyt prowadzi wiele dróg wspinaczkowych o różnej trudności. Najłatwiejsza, tzw. droga „przez Płytę” jest w zasięgu każdego, kto dysponuje przyzwoitą sprawnością i nie ma paraliżującego lęku wysokości.

Podczas zlotu oferujemy Wam możliwość wejścia na Mnicha pod opieką absolutnego fachowca, Międzynarodowego Przewodnika Wysokogórskiego IVBV a zarazem doświadczonego ratownika TOPR, Andrzeja Miklera (Andrzej Mikler Międzynarodowy Przewodnik Wysokogórski IVBV). Andrzej pomoże Wam w bezpiecznym zdobyciu wierzchołka, nauczy podstaw asekuracji i wspinaczki, a także podzieli cenną wiedzą przewodnicko-ratowniczą.

UWAGA: Miejsca w grupie Andrzeja Miklera zostały wyczerpane. Dokładamy 4 miejsca na wejście z ratownikiem TOPR Bartkiem Gąsienicą Józkowym.

Grupa liczyć może maksymalnie 4 osoby. Na Mnicha wchodzić będziecie w dwóch turach, po 2 osoby. Podczas gdy jedna dwójka zdobywa wierzchołek, kolejna czeka pod Mniszkiem, później następuje zamiana. (Jeśli chętnych na Mnicha będzie więcej, zorganizujemy drugiego przewodnika)

Wyjazd ok. godziny 5:30 z bazy zlotu – MTB Hostel samochodem przewodnika, którym dojeżdżacie na Polanę Włosienicę, ok. 20 minut drogi od Morskiego Oka (unikacie żmudnego marszu asfaltem od Palenicy Białczańskiej). Powrót w godzinach popołudniowych, zależnie od warunków i tempa wejścia.

Uwaga: trudno dziś przewidzieć jakie warunki panować będą w październiku. Możliwe, że – jeśli spadnie śnieg – będą one zbliżone do zimowych. W takim wypadku konieczne będzie użycie sprzętu zimowego, tj. raków i czekanów (sprzęt zapewnia Andrzej). Prosimy mieć to na uwadze.

 

Koszt: 430 zł/os.

 

Obejmuje:

– opiekę przewodnicką podczas wejścia

– naukę podstaw wspinaczki i asekuracji

– zapewnienie sprzętu wspinaczkowego (kaski, liny, uprzęże)

– zapewnienie w razie potrzeby sprzętu zimowego (raki, czekan)

 

 

 

Aby zapisać się na ten dodatek, odwiedź TĘ STRONĘ, wykup pakiet podstawowy (nr 1 lub 2), a następnie wykup DODATEK 1.