Jesienny zlot Tatromaniaków – WAŻNE INFORMACJE

 

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZLOTU, PROSIMY O PRZECZYTANIE:
 

 

Drodzy Zlotowicze!

Jak pewnie zauważyliście, troszkę biało mamy w Tatrach tej jesieni. Nie podejmuję się oceny, czy to lepiej, czy gorzej, bo nadal jest bardzo klimatycznie. Trudne warunki turystyczne wymagają jednak od nas pewnych zmian w programach, a dokładnie trasach poszczególnych wyjść. Na pierwszym stopniu stawiamy bezpieczeństwo, stąd po konsultacjach z prowadzącymi mamy dla Was opisane niżej propozycje. Liczymy, że spotkają się z Waszym zrozumieniem.

WEJŚCIE NA MNICHA:
Tutaj plan jest jak najbardziej aktualny. Jeśli nie nastąpi diametralne pogorszenie warunków i pogody w dniu wycieczki, powinna ona dojść do skutku. Zaufajcie przewodnikom i ich wiedzy. Prosimy o przygotowanie się jednak na wyjście pod kątem termicznym i odzieżowym. Zabierzcie porządne buty, do których przymocować będzie można raki (zapewniane przez przewodników), przydadzą się stuptuty, ciepła odzież, termos z gorącą herbatą, jeśli ktoś ma to folia NRC do ewentualnego okrycia.

WYCIECZKA PRZYRODNICZA:
Niestety, aktualne warunki wymagają od nas zmiany trasy wycieczki. Przy różnym stopniu „zaawansowania” uczestników, pójście w typowo zimowych, trudnych warunkach na Czerwone Wierchy byłoby ryzykowne, zwłaszcza że w tym tygodniu śniegu jeszcze dopada. Nie rezygnujemy jednak z wyjścia. Janek zapewnia, że ciekawych tematów do rozmowy o tatrzańskiej przyrodzie nie braknie i postara się pokazać Wam jej uroki w nieco niższych rejonach. Proponujemy dwie alternatywy: spacer Doliną Kościeliską wraz z jej różnymi zakątkami lub Ścieżką nad Reglami od Doliny Kościeliskiej do Doliny Strążyskiej. Prosimy osoby, które wykupiły wycieczkę o wypowiedzenie się w komentarzu na stronie wydarzenia, którą opcję wolicie (decyduje większość).

PLENER FOTOGRAFICZNY JULITY CHUDKO:
Najprawdopodobniej nie uda się wejść w tych warunkach na Świnicę, z czego mam nadzieję zdajecie sobie sprawę. Plany nie ulegają jednak drastycznym zmianom, zostajemy przy Kasprowym Wierchu i okolicach. Podczas spotkania w piątek wieczorem przedyskutujecie temat i zdecydujecie wspólnie, czy decydować się na wjazd kolejką czy wejście na Kasprowy od strony Hali Gąsienicowej.

PLENER FOTOGRAFICZNY KRZYSZTOFA MIERZEJEWSKIEGO:
Uznaliśmy, że wejście w obecnych warunkach na Ciemniak byłoby ryzykowne. Proponujemy Wam zmianę miejsca pleneru na szczyt Grzesia, na który prowadzi stosunkowo bezpieczny szlak z Polany Chochołowskiej. Dajcie znać proszę, czy zgadzacie się na takie rozwiązanie. Uczestników pleneru z Krzysztofem prosimy o dołączenie do osobnego wydarzenia: https://www.facebook.com/events/322715178108956/ i tam zadawanie pytań.

PLENER FOTOGRAFICZNY Z PAWŁEM DUTKĄ:
Tutaj wszystkie szczegóły uczestnicy i prowadzący ustalili już we własnym gronie. Także w tym przypadku nastąpi zmiana trasy, najprawdopodobniej na okolice Siwego Wierchu.

Niezależnie od tego czy w ramach zlotu zapisaliście się do którejś grupy i do której, prosimy o przygotowanie się na typowo zimowe warunki. Warto zabrać:
– porządne buty
– ciepłe ubrania (ubrania termiczne, kurtki, czapki, rękawiczki itp.)
– stuptuty (ochraniacze śniegowe) chroniące przed przedostaniem się śniegu do butów
– jeśli posiadacie to raczki/raki (zależnie od tras planowanych wycieczek)

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących zmian w programie, piszcie/dzwońcie: 698 111 132.

Pozdrawiamy 🙂