Jesienny zlot Tatromaniaków – plener fotograficzny z Pawłem Dutką

Jesienny zlot Tatromaniaków – plener fotograficzny z Pawłem Dutką

 

 

Zapraszamy na wyjście fotograficzne z Pawłem Dutką (www.dutka.com.pl), podczas którego wzbogacicie swoją wiedze w zakresie fotografii górskiej. Dowiecie się jak budować kadr, jak prawidłowo ustawić pomiar światła, na jakie elementy krajobrazu zwracać uwagę, jak sprawić, by zdjęcie przyciągało wzrok na dłużej.

Uwaga! Trasa wycieczki jest trudna technicznie i wymagająca kondycyjnie. Prowadzi częściowo granią nazywaną „słowacką Orlą Percią”, przeznaczona wyłącznie dla osób obytych z górami i dobrze przygotowanych pod względem fizycznym. Widokowo natomiast przepiękna, ze świetną lokalizacją na zachód słońca. Zdjęcia z jesiennej wycieczki tą trasą znajdziecie TUTAJ.

Liczba miejsc: max. 6

Koszt: 60 zł/os.

Wyjazd z hostelu samochodami do Zwierówki na Słowacji (1 samochód prowadzącego, 2 samochód uczestników przy liczbie 6 osób) o godzinie 8:00, powrót ok. 22:00.

UWAGA: Ubezpieczenie uczestników we własnym zakresie (trasa wycieczki prowadzi przez Tatry Słowackie, gdzie akcje ratownicze są płatne)

 

Trasa:

Zwierówka – Tatliakova Chata – Smutna Przełęcz – Trzy Kopy – Hruba Kopa – Banówka – Banikowska Przełęcz – Rohacka Dolina – Zwierówka

Jedziemy do Zuberca. Podejście zaczynamy na parkingu u wylotu Doliny Rohackiej (Zverovka). Drogą asfaltową podchodzimy do schroniska Tatliakova chata. Stąd niebieskim szlakiem poprowadzonym Smutą Doliną dostajemy się na Smutną Przełęcz. Następnie granią przechodzimy przez Trzy Kopy, Hrubą Kopę i dochodzimy na Banówkę (2178 m n.p.m.) – miejsce, z którego fotografować będziemy zachód słońca. Następnie schodzimy w kierunku Banikowskiej Przełęczy i Spaloną Doliną schodzimy do Rohackiej Doliny, którą udajemy się do samochodu.

 

Do zabrania:

– sprzęt fotograficzny: aparat (najlepiej lustrzanka cyfrowa bądź kompakt awansowany czyli posiadający co najmniej jeden z trybów: M, AV lub TV); w ramach możliwości różne obiektywy i filtry (co kto posiada), zalecany statyw i wężyk spustowy, zapasowe baterie lub akumulatory do aparatu
– prowiant we własnym zakresie (woda lub termos z herbatą, kanapki, słodycze) na całodzienną wycieczkę,
– wygodny strój (polar, kurtka nieprzemakalna na wypadek chłodniejszej pogody czy wiatru), odpowiednie obuwie,
– obowiązkowo czołówka lub latarka

 

UWAGA:

W przypadku złych warunków pogodowych trasy i program plenerów zdjęciowych mogą ulec zmianie.
 
Organizator nie bierze odpowiedzialności za warunki pogodowe, tj. „brak” wschodu lub zachodu słońca, ogólne słabe warunki fotograficzne. Decyzja o ewentualnych zmianach trasy lub rezygnacji z wyjścia w góry należy do prowadzącego.

Bieżącym modyfikacjom ulegać mogą także dokładne ramy godzinowe podanych punktów programu.
 

 

Aby zapisać się na ten dodatek, odwiedź TĘ STRONĘ, wykup pakiet podstawowy (nr 1 lub 2), a następnie wykup DODATEK 4.